Ҳудудларда “Янги Ўзбекистон ёшлари, бирлашайлик!” шиори остида ҳарбий-ватанпарварлик ҳамда спорт тадбирлари ўтказилмоқда
Ўсиб келаётган ёш авлод қалбида Ватанга муҳаббат, юртга садоқат туйғуларини янада ошириш, болаларнинг дам олиши ва соғломлаштирилишини ташкил этиш, шунингдек, уларнинг жисмоний, интеллектуал, маънавий ва ахлоқий камол топишига кўмаклашиш мақсадида "Қўриқлаш" бош бошқармасининг ҳудудий бўлинмалари ҳамда масъул ташкилотлар билан ҳамкорликда “Янги Ўзбекистон ёшлари, бирлашайлик!” шиори остида ҳарбий-ватанпарварлик ва спорт тадбирлари ўтказилмоқда.
Тадбирлар доирасида ўтказилаётган ҳарбий хизматчи ва ходимларнинг жанговар чиқишлари, ҳарбий техника ва аслаҳалар кўргазмаси ёшларда катта қизиқиш уйғотган бўлса, камондан ўқ отиш, бадминтон, шахмат, стол тенниси каби спорт мусобақалари эса тадбирларга кўтаринки руҳ бағишламоқда. Қизғин ва муросасиз баҳсларга бой ўтаётган беллашувлар якунида эса ғолиб бўлган ёшлар ташкилотчилар томонидан фахрий ёрлиқ ва эсдалик совғалари билан тақдирланмоқда.
Ўз навбатида, Фахрий қоровул оркестр жамоаси ўз чиқишлари билан янада кўтаринки руҳ бағишлайди десак муболаға бўлмаймиз.

В регионах проводятся военно-патриотические и спортивные мероприятия под лозунгом «Молодежь Нового Узбекистана, объединимся!»
В целях дальнейшего укрепления в сердцах подрастающего поколения чувств любви к Родине и преданности родному краю, организации отдыха и оздоровления детей, а также содействия их физическому, интеллектуальному, духовному и нравственному развитию, Главное управление «Охраны» и его территориальные подразделения совместно с другими организациями и ведомствами организуют военно-патриотические и спортивные мероприятия под лозунгом «Молодежь Нового Узбекистана, объединимся!».
В рамках мероприятий вниманию ребят представляются показательные выступления военнослужащих и сотрудников, выставки военной техники и снаряжения, проводятся соревнования по стрельбе из лука, бадминтону, шахматам и настольному теннису. Стоит отметить, что по итогам зрелищных состязаний организаторы награждают победителей и призеров почетными грамотами и памятными подарками.
В свою очередь, коллектив оркестра Почетного караула своими выступлениями придают мероприятиям особенную атмосферу и дарят праздничное настроение участникам.