"Музейлар ҳафталиги" доирасида ходимлар учун саёҳат ташкил этилди
Миллий гвардия Сирдарё вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ходимларининг бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш мақсадида Гулистон давлат университети “Қатағон қурбонлари хотираси” музейига саёҳат уюштирилди.
Ушбу музей эл-юртимиз озодлиги, эркинлиги ва мустақиллиги учун олиб борилган кўп йиллик машаққатли курашларни ҳаққоний ва тўлақонли акс эттириш, мустабид тузум давридаги оммавий қатағонлар туфайли қурбон бўлган, инсонийлик шаъни, қадр-қиммати топталган ватандошларимизнинг хотирасини абадийлаштириш, ёш авлод қалбида Ватанга муҳаббат, истиқлол ғояларига садоқат туйғуларини сингдириш мақсадида 2019 йилдан ўз фаолиятини бошлаган.
Таъкидлаш жоизки, ходимлар музей мутахассислари томонидан қатағон қурбонлари ҳақидаги архив ҳужжатлари, фотосуратлар, ашёвий буюмлар, китоблар, видеоматериаллар билан кўплаб маълумотларга эга бўлишди.

As part of the "Museum Week", another excursion for employees has been organized
In order to organize meaningful leisure activities for employees of the Directorate of "Protection" of the National Guard of Syrdarya region, an excursion to the Museum of Memory of Victims of Repression of Gulistan State University was organized.
This museum is a complete reflection of the many years of hard struggle for freedom and independence of our country. The memory of our compatriots who became victims of mass repressions during the autocratic regime is perpetuated here. It is worth noting that the museum began its activities in 2019 in order to strengthen feelings of love and loyalty to the ideas of independence in the hearts of the younger generation.
Thus, the staff received a lot of information about the victims of repression, including familiarized with archival documents, photographs, objects, books and videos of those times.