"Музейлар ҳафталиги" доирасида ходимлар учун саёҳат ташкил этилди
Миллий гвардия Сирдарё вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ходимларининг бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш мақсадида Гулистон давлат университети “Қатағон қурбонлари хотираси” музейига саёҳат уюштирилди.
Ушбу музей эл-юртимиз озодлиги, эркинлиги ва мустақиллиги учун олиб борилган кўп йиллик машаққатли курашларни ҳаққоний ва тўлақонли акс эттириш, мустабид тузум давридаги оммавий қатағонлар туфайли қурбон бўлган, инсонийлик шаъни, қадр-қиммати топталган ватандошларимизнинг хотирасини абадийлаштириш, ёш авлод қалбида Ватанга муҳаббат, истиқлол ғояларига садоқат туйғуларини сингдириш мақсадида 2019 йилдан ўз фаолиятини бошлаган.
Таъкидлаш жоизки, ходимлар музей мутахассислари томонидан қатағон қурбонлари ҳақидаги архив ҳужжатлари, фотосуратлар, ашёвий буюмлар, китоблар, видеоматериаллар билан кўплаб маълумотларга эга бўлишди.

В рамках «Недели музеев» организована очередная экскурсия для сотрудников
В целях организации содержательного досуга сотрудников Управления «Охраны» Национальной гвардии Сырдарьинской области организована экскурсия в Музей памяти жертв репрессий Гулистанского государственного университета.
Данный музей является полным отражением многолетней тяжелой борьбы за свободу и независимость нашей страны. Здесь увековечена память наших соотечественников, ставших жертвами массовых репрессий во времена самодержавного режима. Стоит отметить, что музей начал свою деятельность в 2019 году с целью укрепления чувств любви и верности идеям независимости в сердцах подрастающего поколения.
Таким образом, сотрудники получили много информации о жертвах репрессий, в том числе ознакомились с архивными документами, фотографиями, предметами, книгами и видеоматериалами тех времен.