"Хавфсиз ва соғлом юрт" кенг қамровли профилактик тадбир доирасида Олтиариқ ва Қува туманларида тарғибот ишлари олиб борилмоқда
Фарғона вилояти Қўриқлаш бошқармаси раҳбарияти, ИИБ масъуллари ҳамда "маҳалла еттилиги" билан ҳамкорликда туманлар марказларида ҳуқуқбузарлик ва жиноятчиликнинг барвақт олдини олишга қаратилган профилактик тадбирлар ўтказилди.
Тарғибот ишлари давомида Қўриқлаш хизматига уланиш тартиблари, ушбу хизматнинг имкониятлари ва афзалликлари, жумладан, замонавий сигнализация ускуналари, техник хизмат кўрсатиш ва тўлов имкониятлари ҳақида ҳам батафсил тушунтиришлар берилди.
Шунингдек, тадбир доирасида аҳоли, савдо ва хизмат кўрсатиш соҳасида фаолият юритаётган тадбиркорлар билан учрашувлар ташкил этилиб, ҳуқуқий маданиятни юксалтириш, жамоат хавфсизлигини таъминлаш, фуқароларнинг қонуний манфаатларини ҳимоя қилиш каби мавзуларда суҳбатлар олиб борилди. Ушбу ҳудуддаги кўп қаватли уйларнинг кириш қисмларига хам "Ташвишгоҳ" уйчалари ўрнатиш ишлари олиб борилди.
Бу каби тизимлар тадбиркорлар ҳамда фуқаролар мулкини ҳимоя қилиш, жиноятчиликнинг олдини олиш ва жамоат хавфсизлигини таъминлашда муҳим аҳамиятга эга.

В рамках комплексного профилактического мероприятия "Безопасная и здоровая страна" в Алтыарыкском и Кувинском районах проводятся информационно-разъяснительные мероприятия
По инициативе руководства Управления охраны Ферганской области во взаимодействии с сотрудниками УВД и "махаллинской семеркой" в районных центрах проведены профилактические мероприятия, направленные на раннее пресечение правонарушений и преступности.
В ходе пропагандистской работы были даны подробные разъяснения о порядке подключения к Службе охраны, возможностях и преимуществах этой службы, включая современное оборудование сигнализации, возможности технического обслуживания и оплаты.
Также в рамках мероприятия были организованы встречи с населением, предпринимателями, осуществляющими деятельность в сфере торговли и услуг, проведены беседы на такие темы, как повышение правовой культуры, обеспечение общественной безопасности, защита законных интересов граждан. Также были проведены работы по установке домиков "Тошвишгох" у входов в многоквартирные дома в этом районе.
Подобные системы имеют важное значение в защите имущества предпринимателей и граждан, предупреждении преступности и обеспечении общественной безопасности.