ОЛИС ҲУДУДЛАРДАГИ ВАТАНПАРВАРЛИК ТАДБИРЛАРИ
Куни кеча Тошкент ҳамда Хоразм вилоятлари "Қўриқлаш" бошқармалари ҳамда бошқа ҳамкор ташкилотлар билан биргаликдада маҳаллалар ёшлари иштирокида "Ватан – улуғ, бурч – муқаддас" шиори остида ватанпарварлик сайллари ўтказилди.
Жараёнлар ўқувчи-ёшларнинг яккакураш, бадиий гимнастика ва ҳарбийларнинг жанговар кўргазмали чиқишлари, аслаҳалар намойиши, китоблар ярмаркаси ва спорт мусобақалари билан қизғин тус олди. Шу билан бирга камондан ўқ отиш спорт тури бўйича маҳорат машғулотлари ўтказилди.
Шунингдек, кинология йўналиши, хизмат итларининг жиноят ва ҳуқуқбузарликларнинг олдини олишдаги имкониятлари кўрсатиб ўтилди.
Эътиборли жиҳати шундаки, ёшлар мазкур тадбир орқали бир-бири билан тажриба алмашиш асносида дўстона рухда ўтган спорт мусобақаларида иштирок этишди. Тадбирдан кўзланган асосий мақсад эса чекка ҳудудлардаги ёшларнинг бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш ва иқтидорли ёшларни қўллаб-қувватлашдан иборат. Бу каби тадбирлар республикамизнинг барча ҳудудларда ўтказилмоқда.

PATRIOTIC EVENTS ARE ORGANIZED IN REMOTE AREAS
The Directorates of "Protection" of Tashkent and Khorezm region, together with other responsible organizations, held patriotic events under the slogan "Motherland is great, duty is holy" with the participation of the youth.
The events gave the participants an unforgettable experience. The children were especially inspired by the demonstration performances of employees, an exhibition of equipment and special tools used in official activities, as well as sports competitions held in a friendly atmosphere. Along with this, archery master classes were held.
Also within the framework of the event, Cynologists and service dogs performed, demonstrating their skills and abilities in suppressing crimes and violations of the rule of law.
The main purpose of such events is the organization of meaningful leisure activities for young people, their comprehensive support, and the identification of talented youth. Similar events are organized in all regions of our republic.