ОЛИС ҲУДУДЛАРДАГИ ВАТАНПАРВАРЛИК ТАДБИРЛАРИ
Куни кеча Тошкент ҳамда Хоразм вилоятлари "Қўриқлаш" бошқармалари ҳамда бошқа ҳамкор ташкилотлар билан биргаликдада маҳаллалар ёшлари иштирокида "Ватан – улуғ, бурч – муқаддас" шиори остида ватанпарварлик сайллари ўтказилди.
Жараёнлар ўқувчи-ёшларнинг яккакураш, бадиий гимнастика ва ҳарбийларнинг жанговар кўргазмали чиқишлари, аслаҳалар намойиши, китоблар ярмаркаси ва спорт мусобақалари билан қизғин тус олди. Шу билан бирга камондан ўқ отиш спорт тури бўйича маҳорат машғулотлари ўтказилди.
Шунингдек, кинология йўналиши, хизмат итларининг жиноят ва ҳуқуқбузарликларнинг олдини олишдаги имкониятлари кўрсатиб ўтилди.
Эътиборли жиҳати шундаки, ёшлар мазкур тадбир орқали бир-бири билан тажриба алмашиш асносида дўстона рухда ўтган спорт мусобақаларида иштирок этишди. Тадбирдан кўзланган асосий мақсад эса чекка ҳудудлардаги ёшларнинг бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш ва иқтидорли ёшларни қўллаб-қувватлашдан иборат. Бу каби тадбирлар республикамизнинг барча ҳудудларда ўтказилмоқда.

В ОТДАЛЕННЫХ РАЙОНАХ ОРГАНИЗУЮТСЯ ПАТРИОТИЧЕСКИЕ МЕРОПРИЯТИЯ
Управления «Охраны» Ташкентской и Хорезмской областей совместно с другими ответственными организациями провели патриотические мероприятия под лозунгом «Родина велика, долг свят» с участием молодежи махаллей.
Мероприятия подарили участникам незабываемые впечатления. Особенно ребят вдохновили показательные выступления сотрудников, выставка техники и специальных средств, используемых в служебной деятельности, а также ярмарка книг и спортивные соревнования, прошедшие в товарищеской атмосфере. Наряду с этим состоялись мастер-классы по стрельбе из лука.
Также в рамках мероприятия выступили кинологи-специалисты и служебные собаки, продемонстрировав свои навыки и умения при пресечении преступлений и нарушений законности.
Основная цель подобных мероприятий – организация содержательного досуга подрастающего поколения, их всесторонняя поддержка, выявление талантливой молодежи. Подобные мероприятия организуются во всех регионах нашей республики.