Наманган шаҳар Баркамол авлод маҳалласида жойлашган 88-сонли умумий ўрта таълим мактабида “Мактаб – ота-она – маҳалла” ҳамкорлигини янада мустаҳкамлаш бўйича семинар ўтказилди.
Дастлаб семинарда мактаб ўқувчилари касб-ҳунар мактаблари томонидан мактаб ҳовлисида ташкил этилган кўргазмалар, Миллий гвардия Наманган шаҳар "Қўриқлаш" бўлимининг чиқишлари, бўш иш ўринлари ярмаркаси, ўғил-қизлар учун махсус касбга ўргатиш хоналари ташкил этилганлиги билан танишдилар.
Давра суҳбатида “Мактаб – ота-она – маҳалла” ҳамкорлигини, ўғил-қизларимизнинг билим олишга бўлган иштиёқини кучайтириш, ватанпарварлик руҳида тарбиялаш, ёшлар таълим-тарбиясида жамоатчиликнинг ўрни ва таъсири ҳақида атрофлича сўз юритилди.
Шунингдек, Наманган шаҳар "Қўриқлаш" бўлими ходимлари томонидан ёшларни ватанпарварлик руҳида тарбиялаш, уларнинг бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш, халқ ва армия бирдамлигини таъминлаш мақсадида авто- ва мотокўргазмалар ҳамда спортнинг камондан отиш тури бўйича мусобақалар ташкил этилди.

В общеобразовательной средней школе № 88, расположенной в махалле Баркамол авлод города Намангана, состоялся семинар, направленный на дальнейшее укрепление сотрудничества в рамках цепочки «школа – родители – махалля».
В рамках семинара учащиеся ознакомились с выставкой, организованной профессиональными школами во дворе учебного заведения, побывали на ярмарке вакансий, а также посетили специальные комнаты профессионального обучения для юношей и девушек. Кроме того, особые впечатления на ребят произвели демонстрационные выступления сотрудников отдела «Охраны» Национальной гвардии города Намангана.
Наряду с этим состоялся «круглый стол», посвященный вопросам сотрудничества в рамках цепочки «школа – родители – махалля», повышения интереса мальчишек и девчонок к учебе, воспитания их в духе патриотизма. Помимо этого подробно обсуждены роль и влияние общественности в процессе обучения и воспитания молодежи.
В завершении мероприятия, в целях воспитания молодежи в духе патриотизма, проведения их свободного времени с пользой, обеспечения единства народа и армии сотрудники отдела «Охраны» организовали авто- и мотовыставки, а также соревнования по стрельбе из лука.