Наманган шаҳар Баркамол авлод маҳалласида жойлашган 88-сонли умумий ўрта таълим мактабида “Мактаб – ота-она – маҳалла” ҳамкорлигини янада мустаҳкамлаш бўйича семинар ўтказилди.
Дастлаб семинарда мактаб ўқувчилари касб-ҳунар мактаблари томонидан мактаб ҳовлисида ташкил этилган кўргазмалар, Миллий гвардия Наманган шаҳар "Қўриқлаш" бўлимининг чиқишлари, бўш иш ўринлари ярмаркаси, ўғил-қизлар учун махсус касбга ўргатиш хоналари ташкил этилганлиги билан танишдилар.
Давра суҳбатида “Мактаб – ота-она – маҳалла” ҳамкорлигини, ўғил-қизларимизнинг билим олишга бўлган иштиёқини кучайтириш, ватанпарварлик руҳида тарбиялаш, ёшлар таълим-тарбиясида жамоатчиликнинг ўрни ва таъсири ҳақида атрофлича сўз юритилди.
Шунингдек, Наманган шаҳар "Қўриқлаш" бўлими ходимлари томонидан ёшларни ватанпарварлик руҳида тарбиялаш, уларнинг бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш, халқ ва армия бирдамлигини таъминлаш мақсадида авто- ва мотокўргазмалар ҳамда спортнинг камондан отиш тури бўйича мусобақалар ташкил этилди.

A seminar aimed at further strengthening cooperation within the framework of the "school–parents–mahalla" chain was held at secondary school № 88, located in the Barkamol Avlod mahalla of Namangan city.
During the seminar, pupils got acquainted with the exhibition organized by professional schools in the courtyard of the educational institution, visited the job fair, and also visited special vocational training rooms for boys and girls. In addition, the demonstration performances of the employees of the department of "Protection" of the National Guard of Namangan city made a special impression on the children.
Along with this, a round table was held on issues of cooperation within the framework of the school – parents – mahalla chain, increasing the interest of boys and girls in studying, educating them in the spirit of patriotism. In addition, the role and influence of the public in the process of education and upbringing of young people were discussed in detail.
At the end of the event, in order to educate young people in the spirit of patriotism, spend their free time usefully, ensure the unity of the people and the army, employees of the department of "Protection" organized auto and motorcycle exhibitions, as well as archery competitions.