Наманган вилоятида "Она диёр – ранглар жилосида" расмлар танлови ўтказилди
Ўзбекистон Республикаси давлат мустақиллигининг 33 йиллиги муносабати билан Наманган вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ҳамда шаҳар-туман "Қўриқлаш" бўлимларида хизмат қилаётган ходимларнинг фарзандлари ўртасида “Она диёр – ранглар жилосида” мавзусида расмлар кўрик-танлови ўтказилди.
Мусобақада иштирок этган болажонлар ўзларининг чизган расмларида Ватанпарварлик туйғулари, болаларча беғуборлик, соддалик туйғулари ҳамда эзгуликка интилишларини намоён эди.
Кўрик-танлов якунида ғолиблар Миллий гвардия Наманган вилояти "Қўриқлаш" бошқармасининг диплом ва эсдалик совғалари билан тақдирландилар.

A drawing contest "In the glow of colors – the beauty of my Homeland" was held in Namangan region
On the occasion of the 33rd anniversary of the State Independence of the Republic of Uzbekistan, a drawing contest on the theme "In the radiance of colors - the beauty of my Homeland" was held among the children of employees of the Directorate of "Protection" of Namangan region and city-district departments of "Protection".
It is gratifying that the children who took an active part in the competition conveyed in their drawings simplicity and elegance, feelings of patriotism and belonging to the fate of the motherland, the desire for goodness, etc.
Following the results of the competition, the winners were awarded diplomas and memorable gifts of the Directorate of "Protection" of the National Guard of Namangan region.