Наманган вилоятида "Она диёр – ранглар жилосида" расмлар танлови ўтказилди
Ўзбекистон Республикаси давлат мустақиллигининг 33 йиллиги муносабати билан Наманган вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ҳамда шаҳар-туман "Қўриқлаш" бўлимларида хизмат қилаётган ходимларнинг фарзандлари ўртасида “Она диёр – ранглар жилосида” мавзусида расмлар кўрик-танлови ўтказилди.
Мусобақада иштирок этган болажонлар ўзларининг чизган расмларида Ватанпарварлик туйғулари, болаларча беғуборлик, соддалик туйғулари ҳамда эзгуликка интилишларини намоён эди.
Кўрик-танлов якунида ғолиблар Миллий гвардия Наманган вилояти "Қўриқлаш" бошқармасининг диплом ва эсдалик совғалари билан тақдирландилар.

В Наманганской области прошел конкурс рисунков «Родина в сиянии красок»
По случаю 33-й годовщины Государственной независимости Республики Узбекистан среди детей сотрудников Управления «Охраны» Наманганской области и городских-районных отделов «Охраны» состоялся смотр-конкурс рисунков на тему «Родина в сиянии красок».
Отрадно, что дети, принявшие активное участие в конкурсе, передали в своих рисунках простоту и изящность, чувства патриотизма и сопричастности судьбе родины, стремление к добру и др.
По итогам конкурса победителей наградили дипломами и памятными подарками Управления «Охраны» Национальной гвардии Наманганской области.