Қашқадарё вилоятида тезкор ҳаракатланувчи гуруҳ ходимларига навбатдаги автотранспорт воситалари топширилди
Ички ишлар органлари тизимида хизмат самарадорлигини ошириш, ходимларнинг ҳаракатчанлиги ва жамоат тартибини таъминлашда замонавий шароитлар яратиш борасида изчил ишлар амалга оширилмоқда.
Шу мақсадда Қашқадарё вилояти қўриқлаш бошқармаси тезкор ҳаракатланувчи гуруҳлари ихтиёрига 8 та махсус жиҳозланган “Кобалт” русумли автотранспорт воситалари топширилди.
Маросимда таъкидланишича, мазкур автомашиналар ходимларнинг хизмат вазифаларини сифатли ва ўз вақтида бажаришида муҳим аҳамият касб этади. Замонавий техник воситалар билан таъминланганлиги сабабли, улар ҳуқуқбузарликларнинг олдини олиш, фавқулодда ҳолатларга тезкорлик билан жавоб қайтариш ва аҳолининг хавфсизлигини таъминлашда катта ёрдамчи бўлади.
Шунингдек, тадбирда сўзга чиққанлар давлатимиз раҳбари томонидан ички ишлар органлари тизимини ислоҳ қилиш, ходимларни зарур моддий-техника воситалари билан таъминлаш ҳамда уларнинг хизмат шароитларини яхшилашга қаратилган кенг қамровли ислоҳотлар изчил амалга оширилаётганини алоҳида таъкидладилар.
Таъкидлаш жоизки, автотранспорт воситалари билан таъминлаш тизимда хизмат интизомини мустаҳкамлаш, тезкорлик ва ҳаракатчанликни оширишга хизмат қилади. Шу орқали аҳолининг тинч ва осойишта ҳаётини таъминлаш, ҳуқуқбузарликларнинг олдини олиш ҳамда уларга муносиб жавоб қайтариш самарадорлиги янада кучайиши кутилмоқда.

В Кашкадарьинской области сотрудникам группы быстрого реагирования переданы новые служебные автомобили
В системе органов внутренних дел продолжается активная работа по повышению эффективности службы и мобильности сотрудников, а также созданию современных условий для обеспечения общественного порядка.
В рамках этой работы 8 новых автомобилей марки «Кобальт» были переданы группам быстрого реагирования Управления охраны Кашкадарьинской области. Транспортные средства оснащены специальным оборудованием для выполнения служебных задач.
На торжественной церемонии вручения было отмечено, что новые автомобили значительно повысят качество и оперативность выполнения служебных обязанностей сотрудниками. Благодаря современному техническому оснащению, они станут надёжными помощниками в предотвращении правонарушений, оперативном реагировании на чрезвычайные ситуации и обеспечении безопасности граждан.
Выступающие на мероприятии подчеркнули, что проводимые главой государства масштабные реформы системы органов внутренних дел направлены на обеспечение сотрудников необходимыми материально-техническими средствами и улучшение условий их службы.
Обновление автопарка способствует укреплению служебной дисциплины, повышению оперативности и мобильности подразделений. Ожидается, что это позволит ещё эффективнее обеспечивать спокойную и мирную жизнь населения, своевременно предотвращать правонарушения и оперативно реагировать на возникающие ситуации.