Қарши шаҳрида Миллий гвардия бўлинмалари ўртасида спортнинг қўл жанги тури бўйича Миллий гвардия биринчилиги учун мусобақалар якунланди.
7 вазн тоифасида 20 жамоа ўз имкониятларини синаб кўришди ва ғолиблик учун курашди. Спортчилар томонидан муросасиз ўтган жанглар мобайнида ўз маҳоратларини намоён эта олган кучли иштирокчилар эса мусобақанинг финал босқичига етиб келишди. Якуний ҳисоб-китобларга кўра умумжамоа ҳисобида 3 ўрин Миллий гвардия Андижон вилояти бўйича бошқармасига, 2 ўрин "Қўриқлаш" бош бошқармасига, 1 ўрин Миллий гвардия Қорақалпоғистон Республикаси бўйича бошқармаси жамоасига насиб этди. Мазкур мусобақада ғолиб бўлган спортчилар Миллий гвардия терма жамоасига жалб қилинади ва келгуси мусобақаларга тайёргарлик кўради.

The competition for the National Guard championship in hand-to-hand combat among National Guard units has ended in Karshi city.
20 teams tested their strength and fought for victory In 7 weight categories. It is worth noting that absolutely every participant demonstrated incredible zeal for victory. However, the strongest ones made it to the finals. According to the results of the championship, the 3rd place was taken by the team of the National Guard Department for Andijan region, the 2nd place was taken by the Main Directorate of "Protection", the honorable 1st place was taken by the National Guard Department for the Republic of Karakalpakstan.
The winners of the competitions will be included in the National Guard team and will begin preparations for the upcoming competitions.