Жиззах вилоятида минифутбол бўйича Динамо жисмоний тарбия ва спорт жамияти биринчилиги ўтказилди
Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси Жиззах вилояти бўйича бошқармаси ва вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси бошқа қатор ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар ва ҳарбий қисмлардан ташкил топган ўндан ортиқ жамоалар иштирокида спортнинг минифутбол тури бўйича Динамо жисмоний тарбия ва спорт жамияти биринчилиги ўтказилди.
Муросасиз баҳсларга бой тарзда ўтган мусобақа финалига Ички ишлар бошқармаси ва Жиззах вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси жамоалари етиб келдилар. Финал натижаларига кўра 4-5 ҳисобида Жиззах вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси жамоаси фахрли биринчи ўринни қўлга киритди.
Ғолибларга ташкилотчилар томонидан диплом, медал, қимматбаҳо совғалар ҳамда кубок тантанали топширилди.
Маълумот ўрнида айтиш жоизки, мазкур мусобақанинг ўтган йилги амалдаги чемпиони хам Жиззах вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ҳисобланади.

The championship of the Dynamo Society of Physical Culture and Sports in mini-football took place in Jizzakh region
The championship of the Dynamo Physical Culture and Sports Society in mini-football took place in Jizzakh region. More than ten teams from among the staff and military personnel of the National Guard Department for Jizzakh region and the regional Directorate of "Protection", as well as other law enforcement agencies and military units took part.
The teams of the Department of Internal Affairs and the Directorate of "Protection" of Jizzakh region reached the final of the spectacular and exciting competitions. According to the results of the game, the honorable first place with a score of 4-5 was taken by the team of the regional Directorate of "Protection".
The organizers solemnly awarded the winners with diplomas, medals, valuable gifts and a cup.
It is worth noting that last year the victory in the mini-football competition was won by the team of the Directorate of "Protection" of Jizzakh region.