Болалар соғломлаштириш оромгоҳларида ватанпарварлик, спорт ҳамда кўнгилочар тадбирлари давом этмоқда
Ўқувчи ёшларнинг ёзги таътил вақтларини мазмунли ўтказиш, уларнинг жисмоний ва ақлий салоҳиятларини ошириш, болажонларга яхши кайфият улашиш мақсадида болалар соғломлаштириш оромгоҳларда ватанпарварлик, спорт ҳамда кўнгилочар тадбирлари давом этмоқда.
Хусусан, куни кеча Фарғона, Наманган ҳамда Навоий вилоятларидаги болалар соғломлаштириш оромгоҳларида ҳудудий "Қўриқлаш" бошқармалари ходимлари томонидан ўтказилган бу каби тадбирларда чиройли кўргазмали чиқишлар тақдим этилди. Замонавий махсус воситалар кўргазмалари, камондан отиш, қувноқ эстафета баҳслари, шахмат-шашка, стол тенниси турлари бўйича маҳорат дарслари ўтказилди. Тадбирлар давомида болажонлар ўзларни қизиқтирган спорт турларидан керакли кўникма ва малакаларни ўзлаштириш имконига эга бўлдилар.

В детских оздоровительных лагерях продолжаются патриотические, спортивные и развлекательные мероприятия
В детских оздоровительных лагерях продолжаются патриотические, спортивные и развлекательные мероприятия, нацеленные на проведение летних каникул школьников с пользой, повышение их физического и интеллектуального потенциала.
Так, например, в рамках очередных таких мероприятий, организованных сотрудниками управлений «Охраны» Ферганской, Наманганской и Навоийской областей, вниманию ребят представили показательные выступления, выставки современной военной техники и специальных средств. Затем специалисты провели мастер-классы по стрельбе из лука, веселые эстафеты, соревнования по шахматам и настольному теннису. Кроме того, дети узнали много нового и интересного об интересующих их видах спорта.