Ходимлар учун навбатдаги чуқурлаштирилган тиббий кўрик ташкил этилди
Мамлакатимизда ходимлар ва уларнинг оила аъзоларини ижтимоий қўллаб-қувватлашга қаратилаётган эътибор тинч ва фаровон турмуш тарзини таъминлашда юқори натижалар кўрсатмоқда. Хусусан, куни кеча Сирдарё вилояти Қўриқлаш бошқармаси ходимлари учун вилоят ИИБ Даволаш профилактика муассасаси тиббиёт бўлимида чуқурлаштирилган тиббий кўрик ташкил этилди.
Тадбирда асосий эътибор соғлом турмуш тарзини кенг тарғиб қилишга, тиббий билим ва маданиятини оширишга, мавжуд касалликларни илк даврида аниқлаш ва даволаш чораларини кўришга қаратилди.
Кўрик давомида малакали шифокорлар томонидан кўрикдан ўтказилаётган ходимларнинг соғлигига алоҳида эътибор қаратилиб, касалликларни даволаш ва саломатликка эътибор қаратиш юзасидан зарурий тиббий тавсиялар берилди.
Таъкидлаш жоизки бу каби тадбирларнинг мунтазам ўтказилиши юртимиз тинчлиги йўлида хизмат қилаётган фидойи ходимларни саломатликларини тиклашга ва мустаҳкамлашга кенг замин яратмоқда.

Углубленный медицинский осмотр для сотрудников Управления охраны
В рамках государственной политики по социальной поддержке сотрудников и их семей в Сырдарьинской области организован углубленный медицинский осмотр сотрудников Управления охраны. Мероприятие состоялось в медицинском отделении лечебно-профилактического учреждения областного УВД.
Осмотр был направлен на пропаганду здорового образа жизни, повышение медицинской грамотности сотрудников, а также на раннюю диагностику и профилактику заболеваний. Квалифицированные специалисты провели комплексное обследование работников и предоставили индивидуальные рекомендации по поддержанию здоровья и лечению выявленных заболеваний.
Особое внимание врачей было уделено профилактике и укреплению здоровья сотрудников. Регулярное проведение подобных медицинских осмотров позволяет своевременно выявлять заболевания, поддерживать здоровье работников и повышать эффективность их деятельности. Это, в свою очередь, способствует обеспечению безопасности и благополучия общества.
Такие мероприятия имеют важное значение в заботе о здоровье сотрудников, которые ежедневно обеспечивают безопасность и спокойствие граждан нашей страны.