Ходимлар учун навбатдаги чуқурлаштирилган тиббий кўрик ташкил этилди
Мамлакатимизда ходимлар ва уларнинг оила аъзоларини ижтимоий қўллаб-қувватлашга қаратилаётган эътибор тинч ва фаровон турмуш тарзини таъминлашда юқори натижалар кўрсатмоқда. Хусусан, куни кеча Сирдарё вилояти Қўриқлаш бошқармаси ходимлари учун вилоят ИИБ Даволаш профилактика муассасаси тиббиёт бўлимида чуқурлаштирилган тиббий кўрик ташкил этилди.
Тадбирда асосий эътибор соғлом турмуш тарзини кенг тарғиб қилишга, тиббий билим ва маданиятини оширишга, мавжуд касалликларни илк даврида аниқлаш ва даволаш чораларини кўришга қаратилди.
Кўрик давомида малакали шифокорлар томонидан кўрикдан ўтказилаётган ходимларнинг соғлигига алоҳида эътибор қаратилиб, касалликларни даволаш ва саломатликка эътибор қаратиш юзасидан зарурий тиббий тавсиялар берилди.
Таъкидлаш жоизки бу каби тадбирларнинг мунтазам ўтказилиши юртимиз тинчлиги йўлида хизмат қилаётган фидойи ходимларни саломатликларини тиклашга ва мустаҳкамлашга кенг замин яратмоқда.

In-depth medical examination for employees of the Directorate of Protection
As part of the state policy on social support for employees and their families in Syrdarya region, an in-depth medical examination of employees of the Directorate of Protection has been organized. The event took place in the medical department of the medical and preventive institution of the regional Department of Internal Affairs.
The inspection was aimed at promoting a healthy lifestyle, improving the medical literacy of employees, as well as early diagnosis and prevention of diseases. Qualified specialists conducted a comprehensive examination of the employees and provided individual recommendations on maintaining health and treating the identified diseases.
The doctors paid special attention to the prevention and health promotion of employees. Regular conducting of such medical examinations makes it possible to detect diseases in a timely manner, maintain the health of employees and increase the efficiency of their activities. This, in turn, contributes to ensuring the safety and well-being of society.
Such events are important in taking care of the health of employees who ensure the safety and tranquility of our citizens on a daily basis.