Хоразм вилоятида ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходимларининг оила аъзолари учун чуқурлаштирилган тиббий кўрик ташкил этилди
Юртимизда аҳоли саломатлигини муҳофаза қилиш, касалликларни эрта аниқлаш ва олдини олиш борасида тизимли ишлар амалга оширилмоқда. Жумладан, давлат ташкилотларида хизмат қилаётган ходимлар ва уларнинг яқинларига тиббий хизмат кўрсатиш сифатини оширишга ҳам алоҳида эътибор қаратилмоқда.
Шу мақсадда, Хоразм вилоятида ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органларда фаолият юритаётган ходимларнинг оила аъзолари учун махсус равишда чуқурлаштирилган тиббий кўрик ташкил этилди. Ушбу тадбир доирасида турли соҳалардаги малакали шифокорлар иштирокида кенг қамровли тиббий текширувлар ўтказилди.
Қўриқлаш бошқармаси ходимларининг оила аъзолари ҳам ушбу ташаббусда фаол иштирок этишди. Улар умумий саломатлик ҳолати, юрак-қон томир тизими, кўз, тери, эндокрин ва бошқа муҳим йўналишлар бўйича тўлиқ текширувлардан ўтказилди. Зарур ҳолларда қўшимча лаборатор таҳлиллар ва шифокор маслаҳатлари ҳам берилди.
Тиббий кўрик давомида аниқланган айрим муаммолар бўйича шифокорлар томонидан зарур тавсиялар берилди, баъзи беморлар даволаниш учун ихтисослаштирилган тиббиёт муассасаларига йўналтирилди.
Ушбу тадбир ходимлар ва уларнинг оила аъзолари саломатлигини сақлаш, касалликларни барвақт аниқлаш ҳамда профилактика қилишда муҳим аҳамият касб этади. Шу билан бирга, ходимларнинг меҳнат фаолияти самарадорлигига ижобий таъсир кўрсатиши шубҳасиз.

In-depth medical examination for families of law enforcement officers in Khorezm region
Active work continues in our country to promote public health and prevent diseases. Special attention is paid to the medical care of government employees and their families.
A large-scale project was implemented in Khorezm region to conduct in-depth medical examinations for the families of law enforcement officers. The event included a comprehensive examination involving specialists from various medical fields.
The staff of the Directorate of Protection, as well as their relatives, also took an active part in the medical examination. During the examination, doctors assessed the general state of health, performed diagnostics of the cardiovascular system, checked the organs of vision, examined the skin and examined the endocrine system.
If necessary, the participants underwent additional laboratory tests and consultations with specialized specialists. According to the results of the examination, the doctors provided individual recommendations, and patients with identified problems were treated in specialized medical institutions.
This form of medical care is important for the early detection of diseases and their prevention among law enforcement officers and their family members. In addition, taking care of the health of employees has a positive effect on the effectiveness of their professional activities.