МУСТАҲКАМ ИНТИЗОМ - МУСТАҲКАМ ХИЗМАТ
Куни кеча Миллий гвардия Андижон вилояти "Қўриқлаш" бошқармасида ходимларнинг ҳуқуқий билимларини янада ошириш, улар орасида хизмат интизомини мустаҳкамлаш ҳамда жиноятчиликнинг олдини олиш мақсадида навбатдаги профилактик учрашув бўлиб ўтди.
"Қўриқлаш" бош бошқармаси масъуллари бошчилигида ўтган учрашув давомида ходимлар томонидан содир этилаётган интизом бузилиш ҳолатларини олдини олиш, шахсий таркиб орасида турли нохуш ҳолатларни бартараф этиш, ходимлар ўртасида хизмат интизоми ва қонунчилик талабларини мустаҳкамлаш, шахсий ва хизмат автотранспортларни бошқариш билан боғлиқ салбий оқибатлар тўғрисида маълумотлар берди.
Шунингдек, ходимларнинг фуқаролар билан мулоқотда хушмуомала бўлишлари, тамагирликка йўл қўймаслик, коррупцияни олдини олиш, белгиланган тартиб ва меъёрларни бузмаслик тўғрисида асослантирилган ва аниқ фикрлар айтилди.
Учрашув сўнгида ходимлар ўзларини қизиқтирган саволларга масъуллар томонидан батафсил маълумотлар олдилар.

ТВЕРДАЯ ДИСЦИПЛИНА — ЗАЛОГ ЭФФЕКТИВНОСТИ СЛУЖБЫ
На днях в Управлении «Охраны» Национальной гвардии Андижанской области прошла встреча, нацеленная на дальнейшее повышение правовых знаний личного состава, поддержание служебной дисциплины и профилактики нарушений законности.
В ходе встречи, прошедшей при участии должностных лиц Главного управления «Охраны», были обсуждены вопросы пресечения нарушений дисциплины, различных неприятных ситуаций среди личного состава, поддержания служебной дисциплины, а также предупреждения несчастных случаев при управлении личным и служебным транспортом. В завершении встречи участники получили подробные ответы на все интересующие вопросы.
Кроме того, подчеркнута важность соблюдения этических принципов при общении с гражданами, предотвращения случаев коррупции, а также нарушений установленных правил и стандартов.