ТУМАН-ШАҲАР "ҚЎРИҚЛАШ" БЎЛИМЛАРИДА ХИЗМАТ ҚИЛАЁТГАН ХОДИМЛАР УЧУН ХИЗМАТНИ ЯНАДА САМАРАЛИ ТАШКИЛ ЭТИШ БОРАСИДА МАЪЛУМОТЛАР БЕРИЛДИ
Миллий гвардия тизимларида фирибгарлик жиноятини олдини олиш ва содир этилишига имкон берган шарт-шароитларни бартараф этиш мақсадида бир қатор тизимли ишлар амалга оширилиб келинмоқда. Шу муносабат билан куни кеча Сирдарё вилояти "Қўриқлаш" бошқармасида Гулистон ҳарбий прокуратураси ҳамда Давлат хавфсизлик хизмати масъуллари билан ҳамкорликда видеоселектор тарзида ҳудудий туман-шаҳар "Қўриқлаш" бўлимида хизмат қилаётган ходимлар иштирокида тадбир ташкил этилди.
Унда сўз олганлар, ходимлар томонидан йўл қўйилган камчиликлар ва уларни такрорланмаслиги учун олдини олишга қаратилган ишлар юзасидан маълумотлар беришди.
Шунингдек, ходимларнинг хизмат интизомига риоя қилиш, интизом бузилишини олдини олиш, жиноятчиликка қарши курашиш, фуқаролар билан хушмуомалали бўлиш, ҳамда тараққиёт кушандаси бўлган коррупцияга қарши курашиш, хизмат жойини ўзгартириш вақтида ходимлар томонидан фирибгарлик, пора олиш ёки бериш жиноятларини олдини олишга қаратилган профилактик тушунтиришлар олиб борилди.

EMPLOYEES OF DISTRICT AND CITY DEPARTMENTS OF "PROTECTION" ARE PROVIDED WITH INFORMATION ABOUT A MORE EFFICIENT ORGANIZATION OF THE SERVICE
A number of systematic measures are being carried out in the National Guard systems in order to prevent and eliminate conditions that allow fraud to be committed. In this regard, the other day in the Directorate of "Protection" of Syrdarya region, together with officials of the Gulistan military Prosecutor's Office and the State Security Service, an event was organized in the form of a video selector with the participation of employees of district and city departments of "Protection".
The speakers gave information about the shortcomings made by employees, and also noted the importance of preventing such mistakes.
In addition, preventive explanations have been carried out aimed at preventing employees from committing fraud, receiving or giving bribes, violating official discipline, as well as combating crime and corruption, polite behavior with citizens.