Тошкент шаҳар Қўриқлаш бошқармасида “Коррупция – бизга ёт иллат” мавзусида учрашув бўлиб ўтди
Жамият тараққиётига тўсиқ бўладиган иллатлардан бири — коррупцияга қарши курашиш, унинг олдини олиш ва унга нисбатан муросасиз муносабатни шакллантириш мақсадида куни кеча Тошкент шаҳар Қўриқлаш бошқармасида “Коррупция – бизга ёт иллат” мавзусида тадбир ўтказилди.
Тадбирда Тошкент шаҳар Қўриқлаш бошқармаси ҳамда ҳудудий туман қўриқлаш бўлимларининг шахсий таркиби иштирок этди. Унда иштирокчиларга коррупция тушунчаси, унинг келиб чиқиш сабаблари, жамият ва давлат учун келтириши мумкин бўлган салбий оқибатлар хусусида батафсил маълумотлар берилди.
Шунингдек, тадбир иштирокчилари коррупцион ҳолатларнинг олдини олиш, қонунийлик ва ҳалоллик тамойилларига риоя этиш зарурлиги ҳақидаги тавсиялар билан танишдилар. Тадбир давомида шахсий таркибни қизиқтирган барча саволларга мутахассислар томонидан атрофлича жавоблар берилди.
Бундай тадбирлар хизматчиларда ҳуқуқий онг ва ҳуқуқий маданиятни юксалтириш, шунингдек, коррупцияга нисбатан муросасиз муносабатни шакллантиришда муҳим аҳамият касб этади.

В Управлении охраны города Ташкента прошла встреча на тему «Коррупция — чуждый нам порок»
В целях борьбы с коррупцией, которая препятствует развитию общества, а также формирования у сотрудников нетерпимого отношения к этому явлению, на днях в Управлении охраны города Ташкента прошла встреча на тему «Коррупция — чуждый нам порок».
Участие приняли сотрудники Управления охраны города Ташкента, а также районных отделов охраны. На мероприятии сотрудникам была представлена подробная информация о сущности коррупции, причинах её возникновения и возможных негативных последствиях для общества и государства в целом.
Кроме того, участники мероприятия ознакомились с рекомендациями, касающимися необходимости предотвращения коррупционных проявлений, соблюдения принципов законности и добросовестности в работе. Специалисты также дали исчерпывающие ответы на все прозвучавшие вопросы.
Такие мероприятия играют ключевую роль в повышении уровня правосознания и правовой культуры среди личного состава, а также в формировании стойкого неприятия коррупции.