ТИНЧЛИК ПОСБОНЛАРНИНГ МАЛАКАСИ ДОИМИЙ ОШИРИБ БОРИЛМОҚДА
Мамлакатимизда жисмоний ва юридик шахсларнинг мол-мулкларини ишончли қўриқлашни такомиллаштиришда ходимларнинг малакасини ошириш ҳамда уларни тизимга оид янгиликлардан бохабар этиш мақсадида Миллий гвардия минтақавий ўқув марказларида замонавий таълим жараёнлари йўлга қуйилган бўлиб, доимий равишда Миллий гвардия, Ички ишлар вазирлиги ҳамда Инкассация хизматидаги ҳарбий хизматчи ва ходимларнинг доимий малакаси оширилмоқда.
Миллий гвардиянинг Қорақалпоғистон Республикаси, Тошкент, Жиззах ҳамда Фарғона минтақавий ўқув марказларида Миллий гвардия ҳарбий хизматчи ва ходимлари, ИИВ ЙПХ ва Инкассация хизматидаги сафдор ва сержантлар таркибидаги тинчлик посбонларининг 286 нафари режа асосидаги ўқув курсларини муваффақиятли тамомладилар.
"Қўриқлаш" бош бошқармаси фаолиятини самарали ташкил этиш мақсадида ҳам тизимда хизмат олиб бораётган ходимларнинг касбий маҳоратлари бошланғич ва қайта тайёрлаш ҳамда малака ошириш курсларида мустаҳкамланди.
Минтақавий ўқув марказларида бу галги ўқиш жараёнлари 288 соатли бошланғич тайёрлаш ва 48 соатли қайта тайёрлаш дастури асосида, шунингдек, 96 соатли малака ошириш ўқув режасига мувофиқ сафдор ходимлар муваффақиятли курслари тамомлаб, уларга тантанали равишда сертификатлар ва ўқув марказининг махсус кўкрак нишонлари топширилди.

THE SKILLS OF EMPLOYEES ARE REGULARLY IMPROVED
In the regional training centers of the National Guard, modern educational processes have been launched in order to improve the skills of employees to improve the reliable protection of the property of individuals and legal entities, as well as to inform citizens about innovations in the system.
In Tashkent, Jizzakh and Ferghana, as well as the regional training center of the Republic of Karakalpakstan, 286 servicemen and employees of the National Guard, officers and sergeants of the Traffic Police of the Ministry of Internal Affairs and the Collection Service successfully completed advanced training courses.
At the courses of initial training and retraining, as well as advanced training, the professional skills of employees are fixed. The main goal is the effective organization of the activities of the Main Directorate of "Protection".
In regional training centers, ordinary employees successfully completed courses on the 288-hour initial training program and 48-hour retraining program, as well as on the 96-hour advanced training plan. Graduates were solemnly awarded certificates and special badges of the training center.