ЖАМОАТ ЖОЙЛАРИДА ТАРТИБНИ САҚЛАШ, ОБОДОНЛАШТИРИШ ВА САНИТАРИЯ ҚОИДАЛАРИНИ ТАСДИҚЛАШ ТЎҒРИСИДАГИ ҚОНУННИНГ МАЗМУН-МОҲИЯТИ ШАХСИЙ ТАРКИБГА ЕТКАЗИЛМОҚДА
Куни кеча Миллий гвардия Жиззах вилояти бўйича бошқармаси ҳамда "Қўриқлаш" бошқармаси раҳбарияти ташаббуси билан жамоат жойларида тартибни сақлаш, ободонлаштириш ва санитария қоидаларини тасдиқлаш юзасидан мутасадди ҳамда ҳамкор ташкилот вакиллари иштирокида семинар ўтказилди.
Миллий гвардия бошқармаси бошлиғи полковник Л.Яхшиликов бошчилигида ўтказилган мазкур семинарда вилоят Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги бошқармаси бошлиғи, Экология, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши бошқармаси бошлиғи ўринбосари, Ободонлаштириш бошқармаси бошлиғи ўринбосари томонидан маърузалар ўқилиб, қарор ижроси юзасидан амалга ошириладиган чора-тадбирлар ҳақида сўз борди.
Тадбир якунида вилоят Миллий гвардия бошқармаси бошлиғининг кўрсатмасига асосан ҳудудларда олиб борилаётган ишларни жадаллаштириш ҳамда ҳисоботларни юритиш мақсадида ҳамкорликдаги штабни ташкил этиш, шу билан бир қаторда ҳуқуқбузарликларни олдини олган ҳолда жойларни озода сақлаш масалаларида ишчи гуруҳ тузилиб, ҳуқуқбузарлик ҳолатлари содир этилганда қандай чоралар кўрилиши ҳақида келишиб олинди.

THE PERSONNEL GETS ACQUAINTED WITH THE ESSENCE AND CONTENT OF THE LAW ON THE APPROVAL OF COMPLIANCE WITH THE RULES OF PUBLIC ORDER, LANDSCAPING AND SANITARY RULES
A few days ago, at the initiative of the leadership of the National Guard Department for Jizzakh region and the Directorate of "Protection" with the participation of representatives of responsible and partner organizations, a seminar was held to ensure the implementation of the Law "On approval of compliance with the rules of public order, landscaping and sanitary rules".
At the seminar, which was held under the leadership of the head of the National Guard Department, Colonel L.Yakhshilikov, lectures were also read by the head of the Department of Sanitary and Epidemiological Welfare and Public Health, Deputy Head of the Department of Ecology, Environmental Protection and Climate Change, Deputy Head of the Improvement Department. The speakers spoke about the measures that need to be taken to implement this law.
At the end of the event, according to the instruction of the head of the National Guard Department, an agreement was reached on the establishment of a headquarters in order to accelerate the work carried out in the regions and reporting, as well as on the creation of a working group on maintaining order and suppressing violations of the law.