ЖАМОАТ ЖОЙЛАРИДА ТАРТИБНИ САҚЛАШ, ОБОДОНЛАШТИРИШ ВА САНИТАРИЯ ҚОИДАЛАРИНИ ТАСДИҚЛАШ ТЎҒРИСИДАГИ ҚОНУННИНГ МАЗМУН-МОҲИЯТИ ШАХСИЙ ТАРКИБГА ЕТКАЗИЛМОҚДА
Куни кеча Миллий гвардия Жиззах вилояти бўйича бошқармаси ҳамда "Қўриқлаш" бошқармаси раҳбарияти ташаббуси билан жамоат жойларида тартибни сақлаш, ободонлаштириш ва санитария қоидаларини тасдиқлаш юзасидан мутасадди ҳамда ҳамкор ташкилот вакиллари иштирокида семинар ўтказилди.
Миллий гвардия бошқармаси бошлиғи полковник Л.Яхшиликов бошчилигида ўтказилган мазкур семинарда вилоят Санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги бошқармаси бошлиғи, Экология, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши бошқармаси бошлиғи ўринбосари, Ободонлаштириш бошқармаси бошлиғи ўринбосари томонидан маърузалар ўқилиб, қарор ижроси юзасидан амалга ошириладиган чора-тадбирлар ҳақида сўз борди.
Тадбир якунида вилоят Миллий гвардия бошқармаси бошлиғининг кўрсатмасига асосан ҳудудларда олиб борилаётган ишларни жадаллаштириш ҳамда ҳисоботларни юритиш мақсадида ҳамкорликдаги штабни ташкил этиш, шу билан бир қаторда ҳуқуқбузарликларни олдини олган ҳолда жойларни озода сақлаш масалаларида ишчи гуруҳ тузилиб, ҳуқуқбузарлик ҳолатлари содир этилганда қандай чоралар кўрилиши ҳақида келишиб олинди.

ЛИЧНЫЙ СОСТАВ ЗНАКОМИТСЯ С СУТЬЮ И СОДЕРЖАНИЕМ ЗАКОНА ОБ УТВЕРЖДЕНИИ СОБЛЮДЕНИЯ ПРАВИЛ ОБЩЕСТВЕННОГО ПОРЯДКА, БЛАГОУСТРОЙСТВА И САНИТАРНЫХ ПРАВИЛ
На днях по инициативе руководства Управления Национальной гвардии по Джизакской области и Управления «Охраны» с участием представителей ответственных и партнерских организаций состоялся семинар, посвященный соблюдению правил общественного порядка, благоустройства и санитарных правил.
На семинаре, прошедшем под руководством начальника Управления Национальной гвардии полковника Л.Яхшиликова, также зачитаны лекции начальника Управления санитарно-эпидемиологического благополучия и общественного здоровья, заместителя начальника Управления экологии, охраны окружающей среды и изменения климата, заместителя начальника Управления благоустройства. Выступившие с речью рассказали о мерах, которые необходимо принять для реализации данного закона.
В завершение мероприятия, согласно поручению начальника Управления Национальной гвардии, достигнута договоренность о создании штаба с целью ускорения проводимой в регионах работы и ведения отчетности, а также о создании рабочей группы по вопросам поддержания порядка и пресечения нарушений законодательства.