Хоразм вилояти Қўриқлаш бошқармаси раҳбарияти ҳудудларда ўрганиш ишларини олиб бормоқда
Хоразм вилоятида Қўриқлаш фаолиятини самарали ташкил этиш, тезкор ҳаракатланувчи гуруҳларнинг натижадорлигини ошириш, қўриқдаги объектларнинг ишончли ҳимоясини таъминлаш тизимини такомиллаштириш мақсадида Қўриқлаш бошқармаси раҳбарияти томонидан ўрганиш ишлари олиб борилди.
Ўрганишлар давомида қўриқдаги объектларнинг ишончли қўриқловини таъминлашнинг жорий ҳолати, мавжуд муаммолар ва уларни бартараф этиш механизмлари, кириб-чиқиш режимини ташкил этишда рақамли технологияларни жорий этишнинг устувор йўналишлари белгиланди.
Шунингдек тезкор ҳаракатланувчи гуруҳларнинг фаолият самарадорлигини ошириш, Ички ишлар органларининг соҳавий хизматлари билан ҳамкорликдаги ҳаракатларини ташкил этиш бўйича масъулларга топшириқлар берилди.
Ишчи гуруҳ томонидан ўрганиш натижалари бўйича хизмат самарадорлигини янада ошириш, ходимлар фаолиятини такомиллаштиришга қаратилган таклиф ва вазифалар белгиланди.

The management of the Directorate of Protection of Khorezm region conducts a complex of research works
The management of the Directorate of Protection of Khorezm region conducted a complex of research works aimed at the effective organization of protection activities, increasing the effectiveness of rapid response teams and improving the system of guarding of protected objects.
During the research, the current state of ensuring reliable protection of facilities was determined, existing problems and mechanisms for their elimination were identified, as well as priority areas for the introduction of digital technologies in the organization of entry and exit regimes.
The responsible persons were instructed to improve the effectiveness of the rapid response teams and organize joint actions with the branch services of the internal affairs bodies.
Based on the results of the study, the working group formulated proposals and tasks aimed at further improving the efficiency of the service and improving the activities of employees.