ТИНГЛОВЧИЛАР "ҚЎРИҚЛАШ" ХИЗМАТИ ХОДИМЛАРИНИНГ ФАОЛИЯТИ БИЛАН ЯҚИНДАН ТАНИШДИЛАР
Андижон вилоят "Қўриқлаш" бошқармасида ИИВ Андижон академик лицей тингловчилари учун очиқ эшиклар куни ташкил этилиб ёшларга "Қўриқлаш" хизматининг афзалликлари, фаолиятда фойдаланилаётган техникалар, замонавийлашган ахборот электрон тизимлар бўйича соҳа мутахассислари томонидан маълумотлар берилди.
Бошқармага саёҳат давомида ўқувчиларга "Қўриқлаш" хизмати фаолиятини самарали ташкил этиш, ходимларнинг интеллектуал қобилиятини мунтазам ошириб боришда амалга оширилаётган ишлар хусусида маълумотлар берилди.
Тадбир доирасида тингловчиларга камондан отиш спорт тури бўйича маҳорат дарси ташкил этилди. Электрон ўқ отиш хонасида тингловчилар машғулотларни амалий тарзда бажариб кўрдилар.

THE LISTENERS ARE FAMILIARIZED WITH THE ACTIVITIES OF THE EMPLOYEES OF THE SECURITY SERVICE
The Directorate of "Protection" of the Andijan region organized an open day for students of the Andijan Academic Lyceum of the Ministry of Internal Affairs, during which young people were informed about the benefits of the services of the "Protection" service, as well as about the equipment used and upgraded electronic information systems.
During the trip to the department, students received information about the effective organization of the service's activities and the ongoing work to regularly improve the intellectual abilities of employees.
As part of the event, a master class in archery was also held for the guests. Then, in the electronic shooting room, the guys tested their accuracy.