ИШЛАР САРҲИСОБИ ВА КЕЛГУСИ РЕЖАЛАР МУҲОКАМАЛАР МАРКАЗИДА
Куни кеча Қорақалпоғистон Республикаси “Қўриқлаш” бошқармаси ходимлари учун ўтган олти ойлик ишлар якуни сарҳисоб қилиниб, камчилик ва муаммолар ўрганилди.
Сўз олганлар сўнгги ойларда қўриққа олинган объектларда назоратни кучайтириш, техник қўриқлаш воситаларининг иш ҳолатини назоратга олиш, тезкор ҳаракатланувчи гуруҳ экипажининг ташвиш хабари бўйича белгиланган манзилга вақтида етиб боришини назорат қилиш каби бир неча йўналишларда амалга оширила ётган ишлар таҳлил қилинди.
Шунингдек, шахсий таркибнинг маънавий-ахлоқий ҳамда уларнинг психо-эмоционал ҳолатини янада мустаҳкамлаш, назорат ўтказиш постларида ҳушёрликни кучайтириш, тамагирлик ва коррупцион ҳолатларга йўл қўймаслик, хизматни виждонан ва сидқидилдан олиб боришга аҳамият қаратишлари таъкидланди.
Масъуллар янги Қонунчиликка киритилаётган ўзгариш ва қўшимчалар ҳақида маълумотлар беришди. Баҳс ва мунозараларга бой тарзда ўтган учрашув сўнгида келгусида амалга оширилиши мақсад қилинган истиқболли режалар ҳам белгилаб олинди.

В ЦЕНТРЕ ОБСУЖДЕНИЯ – ИТОГИ РАБОТ И ПЛАНЫ НА БУДУЩЕЕ
На днях в Управлении «Охраны» Республики Каракалпакстан состоялось заседание по подведению итогов прошедшего полугодия, а также изучению проблем среди сотрудников.
На заседании проанализирована работа по усилению контроля на охраняемых объектах, контроля за рабочим состоянием технических средств охраны, своевременным прибытием экипажа группы быстрого реагирования в назначенное место в соответствии с тревожным сигналом.
Подчеркнуто, что следует больше внимания уделять укреплению духовно-нравственного и психоэмоционального состояния личного состава, повышению бдительности на контрольно-пропускных пунктах, недопущению корыстолюбия и коррупции.
Специалисты предоставили информацию об изменениях и дополнениях в новое законодательство. В завершение встречи, насыщенной дискуссиями, определены перспективные планы на будущее.