Сирдарё вилояти Қўриқлаш бошқармаси томонидан ходимлар ва уларнинг оила аъзоларини ижтимоий-ҳуқуқий ҳимоясини таъминлашга қаратилган навбатдаги учрашув ташкил этилди.
Инсон ҳаёти оиладан бошланади. Оиланинг фаровонлиги мамлакат ривожининг ўлчови сифатида баҳоланади. Ушбу каби учрашувлар ҳудудларда доимий равишда ўтказилиб, ходимлар оила аъзолари билан тизимли ҳамкорлик йўлга қўйилган. Учрашувда бошқарма раҳбарияти, фахрийлар, ходимлар ва уларнинг оила аъзоларини иштирокида ўтказилди.
Тадбир давомида бугунги кунда мамлакатимизда тизимда олиб борилаётган ислоҳотлар, ходимлар фаолиятида яратилаётган шарт-шароитлар, тинч ва осуда ҳаётимизга шукроналик, берилган имкониятлардан унумли фойдаланиш кераклиги хусусида сўз юритилди.
Сирдарё вилояти Қўриқлаш бошқармаси масъул ходимлари томонидан фаолият давомида эришилган ютуқ ва камчиликларга тўхталиб, интизом бузилиш ҳолатлари, йўл транспорт ҳодисалари, турли тамагирлик ҳолатлари ва коррупцияга қарши кураш, пора олиш (бериш) ва унда воситачилик қилиш, фирибгарлик каби содир этилиши мумкин бўлган кўнгилсиз ҳолатларни олдини олиш, жиноятларнинг оғир оқибатлари тўғрисида иштирокчиларга маълумотлар бериб ўтилди.
Тадбир сўнгида соҳада хизмат олиб бориш давомида зиммасига юклатилган вазифаларга масъулият билан ёндашиб, жанговар ва маънавий-маърифий тайёргарликдан юқори натижаларга эришиб, ўзининг фидойилиги ва жонбозлиги билан ҳамкасбларига ўрнак бўлиб келаётган ходимларнинг оила аъзолари ташаккурномалар билан тақдирланди. Бу каби тадбирлар ходимларнинг келгуси хизмат фаолиятида янада сергак ва мустаҳкам интизом асосида хизмат ўташларида катта аҳамият касб этади.

Управление охраны Сырдарьинской области организовало очередную встречу, направленную на обеспечение социально-правовой защиты сотрудников и их семей.
Семья — это начало жизни человека. Благосостояние семьи считается важным показателем уровня развития государства. Подобные встречи регулярно проводятся в регионах, где налажено системное взаимодействие с семьями сотрудников. В мероприятии приняли участие руководство управления, ветераны, сотрудники и их семьи.
В ходе встречи обсуждались текущие реформы в системе, условия, создаваемые для эффективной службы сотрудников, выражалась благодарность за мирную и стабильную жизнь, а также подчеркивалась важность рационального использования предоставленных возможностей.
Представители Управления охраны подробно остановились на достигнутых результатах и существующих недостатках в работе, проинформировали участников о случаях нарушения дисциплины, дорожно-транспортных происшествиях, фактах вымогательства и антикоррупционной деятельности. Отдельное внимание было уделено профилактике правонарушений — таких как взяточничество, мошенничество и другие преступления, имеющие тяжкие последствия.
В завершение мероприятия благодарственными грамотами были награждены члены семей сотрудников, проявляющие ответственность, достигающие высоких результатов в профессиональной, боевой и духовно-просветительской деятельности, а также являющиеся примером самоотверженности и преданности делу. Подобные встречи играют важную роль в укреплении дисциплины и служебной мотивации сотрудников.