КИТОБ – ИЛМ УММОНИНГ ЭНГ ҚИММАТЛИ ЖАВОҲИРИДИР
Бугунги кунда мамлакатимизда китобхонликни ривожлантиришга давлат сиёсати даражасида қаралмоқда. Сўнги йилларда Президентимиз ташаббуси билан аҳоли, хусусан, ходимлар орасида китобхонликни тарғиб қилиш, бу орқали маънавий-маърифий муҳитни юксалтириш борасида самарали ишлар амалга оширилмоқда.
Хусусан, ходимларни китоб мутолаасига бўлган қизиқишларини янада ошириш ва шу орқали маънавий дунёсини бойитиш, китобхонлик маданиятини юксалтириш мақсадида куни кеча Фарғона вилояти "Қўриқлаш" бошқармасида китоб ярмаркаси ташкил этилди.
Бадиий, илмий, жаҳон адабиётининг нодир асарлари, турли жанрларда чоп этилган китоблар ўрин олган ярмаркада, ходимлар ўзлари қизиққан китобларни харид қилиш имкониятига эга бўлдилар.
Тақдим этилган бир қатор адабиётлар, айниқса буюк бобокалонимиз Амир Темур ҳақида, шунингдек, таниқли адибларимиз Ўткир Ҳошимов, Тоҳир Малик ҳамда жаҳон адабиёти намояндаларининг қатор асарлари ва бошқа адабиётлар тадбир иштирокчиларида катта қизиқиш уйғотди.
Бу каби эзгу ташаббуслар "Қўриқлаш" бошқармасининг ҳудудий бўлинмалари томонидан вилоятнинг барча ҳудудлари бўйлаб давом этмоқда.

КНИГА – ДРАГОЦЕННАЯ ЖЕМЧУЖИНА НАУКИ
Сегодня развитие чтения в нашей стране рассматривается на уровне государственной политики. В последние годы по инициативе Президента проводится эффективная работа по популяризации чтения среди населения, особенно среди сотрудников, тем самым улучшая духовно-просветительскую среду.
В частности, на днях в Управлении «Охраны» Ферганской области состоялась книжная ярмарка с целью еще большего повышения интереса сотрудников к чтению книг, обогащения их духовного мира и укрепления культуры чтения.
Сотрудники также смогли приобрести интересующие их книги на ярмарке, где были представлены редкие произведения искусства, науки и мировой литературы, книги, изданные в различных жанрах.
Большой интерес вызвал ряд представленных произведений, особенно о нашем прадеде Амире Темуре, а также других выдающихся писателей, таких как Уткир Хашимов, Тахир Малик.
Подобные мероприятия осуществляются территориальными подразделениями управления «Охраны» во всех регионах области.