КИТОБ – ИЛМ УММОНИНГ ЭНГ ҚИММАТЛИ ЖАВОҲИРИДИР
Бугунги кунда мамлакатимизда китобхонликни ривожлантиришга давлат сиёсати даражасида қаралмоқда. Сўнги йилларда Президентимиз ташаббуси билан аҳоли, хусусан, ходимлар орасида китобхонликни тарғиб қилиш, бу орқали маънавий-маърифий муҳитни юксалтириш борасида самарали ишлар амалга оширилмоқда.
Хусусан, ходимларни китоб мутолаасига бўлган қизиқишларини янада ошириш ва шу орқали маънавий дунёсини бойитиш, китобхонлик маданиятини юксалтириш мақсадида куни кеча Фарғона вилояти "Қўриқлаш" бошқармасида китоб ярмаркаси ташкил этилди.
Бадиий, илмий, жаҳон адабиётининг нодир асарлари, турли жанрларда чоп этилган китоблар ўрин олган ярмаркада, ходимлар ўзлари қизиққан китобларни харид қилиш имкониятига эга бўлдилар.
Тақдим этилган бир қатор адабиётлар, айниқса буюк бобокалонимиз Амир Темур ҳақида, шунингдек, таниқли адибларимиз Ўткир Ҳошимов, Тоҳир Малик ҳамда жаҳон адабиёти намояндаларининг қатор асарлари ва бошқа адабиётлар тадбир иштирокчиларида катта қизиқиш уйғотди.
Бу каби эзгу ташаббуслар "Қўриқлаш" бошқармасининг ҳудудий бўлинмалари томонидан вилоятнинг барча ҳудудлари бўйлаб давом этмоқда.

THE BOOK IS A PRECIOUS PEARL OF SCIENCE
Today, the development of reading in our country is considered at the level of state policy. In recent years, at the initiative of the President, effective work has been carried out to popularize reading among the population, especially among employees, thereby improving the spiritual and educational environment.
In particular, a book fair was held recently in the Directorate of "Protection" of Ferghana region in order to further increase the interest of employees in reading books, enrich their spiritual world and strengthen the culture of reading.
Employees were also able to purchase books of interest to them at the fair, where rare works of art, science and world literature, books published in various genres were presented.
A number of the presented works aroused great interest, especially about our great-grandfather Amir Temur, as well as other outstanding writers such as Utkir Hashimov, Tahir Malik.
Such events are carried out by territorial divisions of the Directorate of "Protection" in all regions of the region.