ТЕСТ ЖАРАЁНИДА ҲУДУД ХАВФСИЗЛИГИ, ЖАМОАТ ТАРТИБИ ТАЪМИНЛАНМОҚДА
Республикамиз бўйлаб 1 августдан 2023-2024 ўқув йили учун олий таълим муассасаларига ўқишга кириш учун тест синовлари ўтказилмоқда. Жумладан, Сурхондарё вилоятида ҳам бакалавриат таълим йўналишларига бўлиб ўтаётган тест синовларига зарур шарт-шароитлар яратилган.
Миллий гвардия ҳарбий хизматчилари, "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари ҳамда вилоят ИИБ ходимлари томонидан имтиҳон вақтида ҳудуд хавфсизлиги ва жамоат тартибини сақлаш, шаффофликни таъминлаш ҳамда қонун талаблари бузилишини олдини олиш борасидаги чора-тадбирларга алоҳида эътибор қаратилмоқда.

SAFETY AND PUBLIC ORDER ARE ENSURED DURING THE TEST TESTS
Since August 1, tests for admission to higher education institutions for the 2023-2024 academic year have been conducted throughout the republic. In particular, the necessary conditions for conducting bachelor's degree tests have been created in Surkhandarya region.
The servicemen of the National Guard and employees of the Directorate of "Protection", as well as responsible for the regional Department of Internal Affairs pay special attention to measures to ensure safety and public order, transparency of test tests and suppression of violations of the rule of law.