Театр бу ҳар бир инсон учун маънавий тарбия маскани демакдир. Ўзбекистон Республикаси Президенти раислигида 2023 йил 22 декабрь куни Республика Маънавият ва маърифат кенгашининг кенгайтирилган йиғилишида 9 йўналишда билдирилган фикрларининг айнан учинчиси ҳам театр соҳасига оид эканлиги бежиз эмас.
Шу аснода, Миллий гвардия Андижон вилояти бўйича бошқармаси ҳамда "Қўриқлаш" бошқармаси томонидан ҳарбий хизматчи ва ходимлар, шунингдек уларнинг оила аъзолари ва оилавий болалар уйлари тарбияланувчиларининг дам олиш кунларини мароқли ва мазмунли ўтказиш мақсадида Андижон вилоят мусиқали драма театрида "Тўйлар муборак" деб номланган спектакль намойиш этилди.
Қувонарлиси, томошага ташриф буюрган ҳар бир томошабин уларни илиқ қарши олишди ва қарсаклар билан олқишлаб туришди.

THE THEATER IS A CENTER OF SPIRITUALITY AND EDUCATION
The theater is a place of spiritual education for everyone. It is no coincidence that the third direction of the nine expressed at the expanded meeting of the Republican Council for Spirituality and Enlightenment, held on December 22, 2023, under the chairmanship of the President of the Republic of Uzbekistan, is related to the development of theatrical art.
On this occasion, the National Guard Department for Andijan region and the Directorate of "Protection" organized the performance "Tuylar Muborak" at the Andijan Regional Musical and Drama Theater for military personnel and employees, their families and pupils of family orphanages. The premiere of the play gave all the guests an unforgettable experience. The performance of the talented actors was especially inspiring, so all the spectators who attended the performance greeted and saw them off with stormy applause.