Театр бу ҳар бир инсон учун маънавий тарбия маскани демакдир. Ўзбекистон Республикаси Президенти раислигида 2023 йил 22 декабрь куни Республика Маънавият ва маърифат кенгашининг кенгайтирилган йиғилишида 9 йўналишда билдирилган фикрларининг айнан учинчиси ҳам театр соҳасига оид эканлиги бежиз эмас.
Шу аснода, Миллий гвардия Андижон вилояти бўйича бошқармаси ҳамда "Қўриқлаш" бошқармаси томонидан ҳарбий хизматчи ва ходимлар, шунингдек уларнинг оила аъзолари ва оилавий болалар уйлари тарбияланувчиларининг дам олиш кунларини мароқли ва мазмунли ўтказиш мақсадида Андижон вилоят мусиқали драма театрида "Тўйлар муборак" деб номланган спектакль намойиш этилди.
Қувонарлиси, томошага ташриф буюрган ҳар бир томошабин уларни илиқ қарши олишди ва қарсаклар билан олқишлаб туришди.

ТЕАТР – ОЧАГ ДУХОВНОСТИ И ОБРАЗОВАНИЯ
Театр – место духовного образования для каждого. Неслучайно третье направление из высказанных девяти на расширенном заседании Республиканского совета по духовности и просветительству, прошедшем 22 декабря 2023 года под председательством Президента Республики Узбекистан, связано с развитием театрального искусства.
По этому случаю Управление Национальной гвардии по Андижанской области и Управление «Охраны» организовали в Андижанском областном музыкально-драматическом театре спектакль «Туйлар муборак» для военнослужащих и сотрудников, их семей и воспитанников семейных детских домов. Премьера спектакля подарила всем гостям незабываемые впечатления. Особенно воодушевила игра талантливых актеров, поэтому все зрители, присутствовавшие на представлении, приветствовали и провожали их бурными аплодисментами.