ТАРИХИЙ ОБИДАЛАРГА САЁҲАТ ТАШКИЛ ЭТИЛДИ
Самарали хизмат олиб боришнинг асосий гарови мароқли хордиқ ҳисобланади. Ана шу мақсадда Хоразм вилояти “Қўриқлаш” бошқармаси ходимлари ва уларнинг оила аъзолари, шунингдек, оилавий болалар уйлар фарзандлари учун Хива шаҳридаги Ичан қалъа давлат музейига саёҳат ташкил этилди.
Тинчлик посбонлари 2700 йиллик тарихга эга бўлган аъзим Хива шаҳри ҳақидаги тарихий маълумотлар билан танишди ва ҳозирги даврда ҳам тарихий обидалари ўз маҳобатини йўқотмаганига гувоҳ бўлдилар.
Айниқса саёҳат ёшлар учун жуда қизиқарли бўлди. Тарихий қадамжоларга ташриф давомида тинчлик посбонлари ва уларнинг оила аъзолари кўплаб қимматли маълумотларга эга бўлишди.
Болаларнинг таъкидлашларича улар мазкур меъморчилик обидалари ҳақида китобларда кўп ўқиган бўлсаларда, бироқ, ўз кўзлари билан тарихий ҳақиқатларни бориб кўриш, улар билан яқиндан танишиш жуда мароқли ва унутилмас таассуротларга бой бўлди.

A TRIP TO HISTORICAL MONUMENTS HAS BEEN ORGANIZED
The main guarantee of the effectiveness of any service is a pleasant pastime. For this purpose, a trip to the Ichan Kala State Museum in Khiva city was organized for employees of the Directorate of "Protection" of Khorezm region and their families, as well as pupils of family orphanages.
During the trip, employees and young people got acquainted with interesting facts and information about Khiva, whose history dates back 2,700 years, and made sure that the city has not lost its importance to this day.
The trip was especially interesting for young people. According to the guys, they have read a lot about these architectural monuments in books, but to see the beauty with their own eyes is something unforgettable.