ТАРҒИБОТЛАР САМАРАСИ НАТИЖАСИДА КЎПЛАБ ЯНГИ ОБЪЕКТЛАР ҚЎРИҚЛОВГА ОЛИНИШИГА ЭРИШИЛМОҚДА
Бугунги кунда “Қўриқлаш” бош бошқармаси томонидан замонавий технологиялар ёрдамида уй-жой ва мол-мулк, қолаверса, фуқаролар хавфсизлигини таъминлашга қаратилган кенг қамровли ишлар амалга ошириб келинмоқда.
Куни кеча Қашқадарё вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари томонидан аҳоли ва тадбиркорлик субъектлари ўртасида хизмат афзалликларини тарғиб этиш мақсадида навбатдаги тадбир ўтказилди.
Унда “Қўриқлаш” бошқармаси ходимлари шартнома асосида давлат объектлари жисмоний ва юридик шахсларнинг мол-мулкини қўриқлаш, шунингдек, қўриқланаётган объектларда жамоат тартибини таъминлаш, ҳуқуқбузарликларнинг олдини олиш ва бартараф этиш каби вазифаларни амалга ошириш орқали халқимиз тинчлигини таъминланиб келинаётганлиги таъкидланди.
Навбатдаги тарғибот "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари томонидан Қарши шаҳрида жойлашган аҳоли гавжум, кўнгилочар савдо маркази ҳамда бир қатор савдо дўконларида ўтказилиб, интеграллашган қўриқлов воситаларини намойиши орқали аҳолига қўриқлашнинг техник воситалар орқали қандай ишлаши тушунтирилди.

THE NUMBER OF PROTECTED OBJECTS IS GROWING AS A RESULT OF EFFECTIVE PROPAGANDA
Today the Main Directorate of "Protection" is carrying out large-scale work to ensure the inviolability of housing and property, as well as the safety of citizens.
The other day, employees of the Directorate of "Protection" of Kashkadarya region organized another event among the population and business entities to explain the benefits of protection services.
It was emphasized that the employees of the “Protection” service provide reliable protection of the property of individuals and legal entities, state facilities, as well as ensure public order in protected areas and prevent crimes.
The next such events are organized by employees of the Directorate of “Protection” in crowded places, entertainment shopping centers and a number of shops in Karshi city. During the event, the population was familiarized with the process and order of protection.