ТАРҒИБОТЛАР МАҲАЛЛАЛАР КЕСИМИДА ДАВОМ ЭТМОҚДА
Куни кеча Термиз шаҳридаги “Фарҳод” ҳамда “Абдураҳмон Жомий” маҳаллаларида Сурхондарё вилояти Термиз шаҳар “Қўриқлаш” бўлими ходимлари томонидан жиноят ва ҳуқуқбузарликларнинг олдини олиш мақсадида навбатдаги тарғибот ишлари олиб борилди.
Профилактик учрашувларда ходимлар ўтган давр мобайнида ҳудудларда содир этилган ўғирлик ҳолатлари ҳақида тўхталиб ўтиб, бу каби салбий ҳолатларнинг олдини олиш чораларини кўриш, ҳушёрликни ошириш муҳим аҳамиятга эга эканлигини таъкидлашди.
Мазкур йўналишда “Қўриқлаш” бошқармасининг мавжуд имкониятларидан фойдаланиш хавфсизлик ва хотиржамликнинг кафолати эканлиги тушунтирилди.
Объект ва хонадонларга ўрнатиладиган қўриқлов ҳамда ёнғиндан огоҳлантирувчи сигнализация воситалари ҳақида тўлиқ маълумотлар берилиб, ишлаш тизими кўрсатиб берилди.
Тарғиботлар давомида ишончли "Қўриқлаш" хизматидан фойдаланиш истагини билдирган фуқаролардан тегишли ҳужжатлар расмийлаштириб, қўриқловга олиш чоралари кўрилди.

В МАХАЛЛЯХ ПРОДОЛЖАЮТСЯ ИНФОРМАЦИОННО-РАЗЪЯСНИТЕЛЬНЫЕ МЕРОПРИЯТИЯ
На днях сотрудники отдела «Охраны» города Термеза Сурхандарьинской области провели в махаллях Фарход и Абдурахман Джами очередные информационно-разъяснительные работы по пресечению преступлений и нарушений законности.
В ходе мероприятий сотрудники рассказали о совершенных за прошедший период в махаллях случаях краж, а также подчеркнули важность принятия мер по предотвращению подобных случаев и повышению бдительности.
Особенно отмечено, что использование имеющихся возможностей Управления «Охраны» является гарантией безопасности и спокойствия.
Кроме того, дана полная информация об устройствах охранной и пожарной сигнализаций, установленных на объектах и в домах, наглядно продемонстрирован процесс их работы.
В завершение мероприятий оформлены договоры с гражданами, изъявившими желание воспользоваться услугами службы «Охрана».