ТАРҒИБОТЛАР МАҲАЛЛАЛАР КЕСИМИДА ДАВОМ ЭТМОҚДА
Куни кеча Термиз шаҳридаги “Фарҳод” ҳамда “Абдураҳмон Жомий” маҳаллаларида Сурхондарё вилояти Термиз шаҳар “Қўриқлаш” бўлими ходимлари томонидан жиноят ва ҳуқуқбузарликларнинг олдини олиш мақсадида навбатдаги тарғибот ишлари олиб борилди.
Профилактик учрашувларда ходимлар ўтган давр мобайнида ҳудудларда содир этилган ўғирлик ҳолатлари ҳақида тўхталиб ўтиб, бу каби салбий ҳолатларнинг олдини олиш чораларини кўриш, ҳушёрликни ошириш муҳим аҳамиятга эга эканлигини таъкидлашди.
Мазкур йўналишда “Қўриқлаш” бошқармасининг мавжуд имкониятларидан фойдаланиш хавфсизлик ва хотиржамликнинг кафолати эканлиги тушунтирилди.
Объект ва хонадонларга ўрнатиладиган қўриқлов ҳамда ёнғиндан огоҳлантирувчи сигнализация воситалари ҳақида тўлиқ маълумотлар берилиб, ишлаш тизими кўрсатиб берилди.
Тарғиботлар давомида ишончли "Қўриқлаш" хизматидан фойдаланиш истагини билдирган фуқаролардан тегишли ҳужжатлар расмийлаштириб, қўриқловга олиш чоралари кўрилди.

INFORMATION AND AWARENESS-RAISING ACTIVITIES CONTINUE IN MAHALLAS
Recently, employees of the department of "Protection" of Termez city, Surkhandarya region, conducted regular informational and awareness-raising activities in Farhod and Abdurahman Jami mahallas to prevent crimes and violations of the law.
During the events, the employees told about the cases of thefts committed in the mahallas during the past period, and also emphasized the importance of taking measures to prevent such cases and increase vigilance.
It was especially noted that utilization of available opportunities of the Directorate of "Protection" is a guarantee of safety and peace of mind.
Besides, full information was given about the devices of security and fire alarm systems installed at the objects and in houses, the process of their work was demonstrated.
At the end of the event, contracts with citizens who wished to use the services of "Protection" were formalized.