СУРХОНДАРЁДА ҲУҚУҚНИ МУҲОФАЗА ҚИЛУВЧИ ОРГАН ХОДИМЛАРИ СТОЛ ТЕННИСИДА ОМАДЛАРИНИ СИНАБ КЎРИШДИ
Куни кеча Термиз шаҳрида “Динамо” жисмоний тарбия ва спорт жамияти Сурхондарё вилояти Кенгаши масъуллари томонидан вилоятдаги ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлари ходимлари ва ҳарбий хизматчилари ўртасида спортнинг стол тенниси тури бўйича вилоят биринчилиги мусобақаси ташкил этилди.
Унда Миллий гвардия, “Қўриқлаш”, ДХХ, ИИБ ҳамда Божхона бошқармалари, Жанубий оператив қўмондонлиги, ДХХ Чегара қўшинлари, “Термиз” халқаро аэропортида хавфсизликни таъминлаш бўйича алоҳида батальонидан саралаб олинган спортчилар жамоавий ва шахсий биринчилик йўналишларида ўзаро беллашишди.
Қизғин баҳсларга бой тарзда ўтган учрашув натижаларига кўра эркаклар ўртасида жамоавий ўйинда фахрли биринчи ўринни ДХХ Чегара қўшинлари вакиллари қўлга киритган бўлса, иккинчи ўринни вилоят “Қўриқлаш” бошқармаси жамоаси эгаллади. Учинчи ўринни эса ДХХ бошқармаси спортчилари қўлга киритишди.
Аёллар ўртасида жамоавий мусобақада биринчи ўринни вилоят ИИБ жамоаси, иккинчи ўринни Миллий гвардия бошқармаси, учинчи ўринни ДХХ бошқармаси жамоаси қўлга киритди.
Шунингдек, шахсий биринчилик бўйича ҳам ғолиблар аниқланиб, барча ғолиб ва совриндорлар ташкилотчиларнинг дипломи, медаль, кубок ҳамда қимматбаҳо совғалари билан тақдирландилар.

LAW ENFORCEMENT OFFICERS OF SURKHONDARYA TRIED THEIR LUCK IN TABLE TENNIS
The other day, the responsible persons of Surkhandarya regional Council of the Society of Physical Culture and Sports "Dynamo" organized table tennis competitions in Termez city among employees and military personnel of the law enforcement agencies of the region.
Athletes of the departments of the National Guard, "Protection", the State Security Service, the Department of Internal Affairs and Customs, as well as the Southern Operational Command, the Border Troops of the State Security Service, the special battalion for the protection of the Termez International Airport competed in the team and individual championships.
Following the results of spectacular and intense competitions, the first place in the men's team game was won by representatives of the border guards of the State Security Service, the second – by the team of the regional directorate of "Protection". The third place was won by the athletes of the department of State Security Service.
In the women's team competition, the first place was taken by the Department of Internal Affairs team, the second place was taken by the National Guard Department, and the third place was taken by the department of State Security Service team.
The winners and prize-winners were awarded with diplomas, medals, cups and valuable gifts from the organizers.