СПОРТСЕВАРЛАР УЧУН ТУРЛИ ЙЎНАЛИШЛАРДА МУСОБАҚА ТАШКИЛ ЭТИЛДИ
Наманган вилояти Чуст туманидаги “Ватанпарвар” ташкилотида "Тинчлигимиз, тараққиёти ва фаровонлик учун" шиори остида олий таълим муассасалари талабалари, шунингдек, ўқувчилар ҳамда маҳалла ёшлари ўртасида кўпкураш спорт тури бўйича мусобақа ўтказилди.
Наманган вилоят “Қўриқлаш” бошқармаси масъуллари бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходимлари билан ҳамкорликда ташкил этишган мусобақа жамоавий тарзда ўтказилиб, унда вилоятдаги ёшлардан иборат 7 та гуруҳ ўзаро куч синашдилар.
Турникда тортилиш, қисқа масофага югуриш, тош кўтариш, камондан отиш ҳамда шахмат-шашка беллашувларида маҳорат, эпчиллик ва аниқлик каби сифатлар синовдан ўтказилди.

VARIOUS COMPETITIONS ARE ORGANIZED FOR SPORTS FANS
In the organization "Vatanparvar", which in Chust district of Namangan region, was organized an all-around competition under the slogan "For peace, development and prosperity" among students of higher educational institutions, as well as pupils and the youth of mahallas.
In the team competitions organized by the employees of the Directorate of "Protection" of Namangan region together with other law enforcement agencies, 7 groups fought for victory.
Young people competed in pull-ups, sprints and chess. These exercises allowed us to evaluate such qualities as skill, dexterity and strength.