СПОРТ БИЛАН ҲАМНАФАС ЁШЛАР – СОҒЛОМ КЕЛАЖАК ПОЙДЕВОРИДИР
Наманган вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ҳамда Чортоқ туман халқ талими бўлими ходимлари билан ҳамкорликда "Ёш гвардиячи" ҳарбий спорт мусобақасининг туман босқичи беллашувлари ўтказилди.
Унда мусобақанинг сектор босқичида ғолиб бўлган умумтаълим мактаблари ва 5-сонли давлат ихтисослаштирилган мактаб-интернати ўқувчиларидан иборат жамоалар иштирок этиб ғолиблик учун ўзаро беллашдилар.
Мусобақа муросасиз баҳсларга бой бўлган тўрт шарт асосида ва кўтаринки руҳда ўтказилди.
Айниқса, камондан отиш орқали мўлжали аниқ нишонга олиш ва жабрланганларга биринчи тез тиббий ёрдам кўрсатиш шартлари кўпчиликда қизиқиш уйғотди.
Беллашувнинг туман босқичи ғолиби 5-сонли давлат ихтисослаштирилган мактаб-интернати жамоаси бўлди. Мусобақа ғолибларига ташкилотчиларнинг эсдалик совға, медаль ва дипломлари топширилиши билан бирга вилоят босқичига йўлланмани ҳам қўлга киритишди.

PHYSICALLY HEALTHY YOUTH IS THE BASIS OF THE FUTURE
Employees of the Directorate of "Protection" of Namangan region together with the Department of Public Education of Chartak district held the district stage of the military sports competition "Young Guardsman".
The teams of secondary schools and pupils of the state specialized boarding school № 5 took part and fought for the victory.
The competitions were held on the basis of four conditions, saturated with spectacular and tense moments.
The participants were particularly interested in archery and first aid to the victims. The winner of the district stage was the team of the state specialized boarding school № 5. The winners were awarded with gifts, medals and diplomas from the organizers, and also passed to the regional stage.