РУҲИЙ БАРҚАРОРЛИК – ИШОНЧЛИ ҚЎРИҚЛОВНИ ТАЪМИНЛАШДА МУҲИМ ЖИҲАТЛАРДАН БИРИ
Қорақалпоғистон Республикаси "Қўриқлаш" бошқармаси хизмат психологлари томонидан Нукус шаҳарлараро "Қўриқлаш" бўлими ходимлари учун психологик тренинглар ўтказилди.
Шахсий таркибнинг руҳий барқарорлигини мустаҳкамлаш, улардаги турли руҳий зўриқишларнинг олдини олиш, шахслар билан муомалага киришганда мулоқот усуллари каби муҳим жиҳатларни ўз ичига олган ушбу тренингда асосий эътибор ходимларнинг эслаб қолиш қобилиятларини мустаҳкамлаш, осон ва самарали муомалага кириш усулларига қаратилди.
Шунингдек, “Дарахт”, “Осмон” каби номланган тренинг машғулотларида ходимларнинг зукколиклари ҳам синаб кўрилди.

SPIRITUAL STABILITY IS ONE OF THE IMPORTANT ASPECTS IN ENSURING RELIABLE PROTECTION
Psychologists of the Department of "Protection" of the Republic of Karakalpakstan organized psychological training for employees of the Nukus intercity department of "Protection".
During the training, which includes such important aspects as strengthening the psychological stability of personnel, prevention of various psychological stresses and training in the secrets of communication with others, the main focus was on strengthening the memory of employees, simple and effective methods of constructive dialogue with comrades and citizens.
In addition, thanks to the special classes "Tree" and "Sky", the knowledge and spiritual state of the employees were tested.