РУҲИЙ БАРҚАРОРЛИК – ИШОНЧЛИ ҚЎРИҚЛОВНИ ТАЪМИНЛАШДА МУҲИМ ЖИҲАТЛАРДАН БИРИ
Қорақалпоғистон Республикаси "Қўриқлаш" бошқармаси хизмат психологлари томонидан Нукус шаҳарлараро "Қўриқлаш" бўлими ходимлари учун психологик тренинглар ўтказилди.
Шахсий таркибнинг руҳий барқарорлигини мустаҳкамлаш, улардаги турли руҳий зўриқишларнинг олдини олиш, шахслар билан муомалага киришганда мулоқот усуллари каби муҳим жиҳатларни ўз ичига олган ушбу тренингда асосий эътибор ходимларнинг эслаб қолиш қобилиятларини мустаҳкамлаш, осон ва самарали муомалага кириш усулларига қаратилди.
Шунингдек, “Дарахт”, “Осмон” каби номланган тренинг машғулотларида ходимларнинг зукколиклари ҳам синаб кўрилди.

ДУХОВНАЯ СТАБИЛЬНОСТЬ – ОДИН ИЗ ВАЖНЫХ АСПЕКТОВ В ОБЕСПЕЧЕНИИ НАДЕЖНОЙ ОХРАНЫ
Психологи Управления «Охраны» Республики Каракалпакстан организовали психологический тренинг для сотрудников Нукусского межгородского отдела «Охраны».
В ходе тренинга, включающего в себя такие важные аспекты, как укрепление психологической устойчивости личного состава, профилактика различных психологических напряжений и обучение секретам общения с окружающими, основное внимание уделялось укреплению памяти сотрудников, простым и эффективным методам конструктивного диалога с товарищами и гражданами.
Кроме того, благодаря специальным занятиям «Дерево» и «Небо» проверены знания и духовное состояние сотрудников.