Ходимлар экология ва атроф-муҳитни асраш ҳамда табиатимизни кўкаламзорлаштириш ишларида фаол иштирок этишмоқда
Кўчат экиб, боғ яратиш – аждодларимиздан қолган қадриятларимиздан биридир. Шу боисдан ҳам давлатимиз раҳбарининг фаол ташаббуси ортидан юртимизда “Яшил макон” умуммиллий лойиҳаси амалга оширилмоқда. Миллий гвардия "Қўриқлаш" бош бошқармаси ва унинг ҳудудий бўлинмалари ходимлари ҳам экология ва атроф-муҳитни асраш ҳамда табиатимизни кўкаламзорлаштириш ишларида фаол иштирок этишмоқда.
Хусусан, белгиланган ҳудудларда тут, гилос, каштан, акация, чинор сингари мевали ва манзарали дарахтлар ниҳоллари, сувсизликка чидамли, иқлимга мос бўлган қайрағоч, бодом, шунингдек одамлар кўнглига хуш ёқадиган ва ёқимли ифор таратадиган райҳон, лаванда, гултожихўроз, хризантема сингари гуллар экилмоқда.
Бугун ҳам мазкур ҳудудларни яшил маконга айлантириш мақсадида ҳар бир ҳарбий хизматчи ва ходимлар, маҳалла фаоллари миллий қадриятларимизни улуғлаган ҳолда келажак авлод учун яшил боғ яратиш мақсадида бирдамликда меҳнат қилишди. Ушбу боғлар келгусида “Яшил макон” умуммиллий лойиҳасининг энг намунали, энг баҳаво жойларидан бирига айланиши шубҳасиз.

Employees contribute to the preservation of ecology and the environment, as well as the greening of nature
Planting seedlings and landscaping areas is one of the values left by our ancestors. That is why, at the initiative of the head of our state, the national project "Yashil Makon" is being implemented in the republic. Employees of the Main Directorate of "Protection" of the National Guard and its regional units are also actively involved in work aimed at preserving the environment and protecting the environment, as well as greening our nature.
In particular, seedlings of fruit and ornamental trees such as tut, cherry, chestnut, acacia, maple, birch and almond are planted in specially designated areas – resistant to waterlessness and suitable for this climate, as well as basil, lavender, rosary, chrysanthemum flowers.
Undoubtedly, in the future, green gardens will become one of the most valuable places, as well as the personification of the national project "Yashil Makon".