Ходимлар томонидан шаҳар-туманларда "Обод ва хавфсиз маҳалла" тамойили асосида тарғибот тадбирлари ўтказмоқда
Ҳудудларда жиноятчилик ва ҳуқуқбузарликларнинг олдини олиш, жисмоний ва юридик шахсларнинг мол-мулкларини ишончли қўриқлашни таъминлашда замонавий қўриқлаш сигнализация ускуналаридан фойдаланишни тарғиб қилиш мақсадида Миллий гвардия Самарқанд ҳамда Фарғона вилоятлари "Қўриқлаш" бошқармалари ходимлари томонидан ўтказилган профилактик ишлар давомида фуқароларга "Қўриқлаш" хизмати афзалликларидан фойдаланиш, соҳага киритилаётган ўзгартиришлар ва яратилаётган қулайликлар борасида тушунчалар берилди.
Ўз объекти ёки хонадонини "Қўриқлаш" хизматига топширмоқчи бўлган фуқаролар ошлик тўловлар миқдори, техник воситаларга хизмат кўрсатиш тартиблари ҳақида ҳам батафсил маълумотлар берилди. Якунда ўз савдо дўконларини қўриққа топшириш истагини билдирган тадбиркорлар белгиланган тартибда аризалар қабул қилинди. Шу билан бир қаторда, кўп қаватли уйларнинг кириш қисмларига "Ташвишгоҳ уйчалари" ўрнатилди. Бу каби тадбирлар республикамизнинг барча ҳудудларда ўтказилмоқда.

Сотрудники организуют информационно-разъяснительные мероприятия в городах и районах на основе принципа «Благоустроенная и безопасная махалля»
Сотрудники Управлений «Охраны» Национальной гвардии Самаркандской и Ферганской областей организовали профилактические мероприятия, нацеленные на пресечение преступлений и правонарушений в регионах, обеспечение надежной охраны имущества физических и юридических лиц, информирование граждан о современных охранных средствах, а также преимуществах службы «Охрана».
В рамках мероприятий населению была предоставлена подробная информация о размерах платежей и порядке обслуживания технических средств. Граждане, изъявившие желание доверить свои дома и объекты службе «Охрана», получили возможность оставить в установленном порядке заявления. Кроме того, в результате мероприятий у подъездов многоэтажных домов были установлены «Тревожные кнопки». Подобные мероприятия проводятся во всех регионах республики.