Ходимлар томонидан шаҳар-туманларда "Обод ва хавфсиз маҳалла" тамойили асосида тарғибот тадбирлари ўтказмоқда
Ҳудудларда жиноятчилик ва ҳуқуқбузарликларнинг олдини олиш, жисмоний ва юридик шахсларнинг мол-мулкларини ишончли қўриқлашни таъминлашда замонавий қўриқлаш сигнализация ускуналаридан фойдаланишни тарғиб қилиш мақсадида Миллий гвардия Самарқанд ҳамда Фарғона вилоятлари "Қўриқлаш" бошқармалари ходимлари томонидан ўтказилган профилактик ишлар давомида фуқароларга "Қўриқлаш" хизмати афзалликларидан фойдаланиш, соҳага киритилаётган ўзгартиришлар ва яратилаётган қулайликлар борасида тушунчалар берилди.
Ўз объекти ёки хонадонини "Қўриқлаш" хизматига топширмоқчи бўлган фуқаролар ошлик тўловлар миқдори, техник воситаларга хизмат кўрсатиш тартиблари ҳақида ҳам батафсил маълумотлар берилди. Якунда ўз савдо дўконларини қўриққа топшириш истагини билдирган тадбиркорлар белгиланган тартибда аризалар қабул қилинди. Шу билан бир қаторда, кўп қаватли уйларнинг кириш қисмларига "Ташвишгоҳ уйчалари" ўрнатилди. Бу каби тадбирлар республикамизнинг барча ҳудудларда ўтказилмоқда.

Employees organize awareness-raising events in cities and districts based on the principle of a "well-maintained and safe mahalla"
Employees of the Directorates of "Protection" of the National Guard of Samarkand and Ferghana regions organized preventive measures aimed at suppressing crimes and offenses in the regions, ensuring reliable protection of the property of individuals and legal entities, informing citizens about modern protection equipment, as well as the advantages of the "Protection" service.
As part of the events, the population was provided with detailed information on the amount of payments and the procedure for servicing technical equipment. Citizens who expressed a desire to entrust their homes and facilities to the "Protection" service were given the opportunity to submit applications in accordance with the established procedure. In addition, as a result of the events, "Alarm buttons" were installed at the entrances of multi-storey buildings. Similar events are held in all regions of the republic.