Юртбошимиз томонидан мамлакатимизда олиб борилаётган одилона ва халқпарвар сиёсатни кенг тарғиб этиш ва жамоатчиликка сифатли ва шаффофлик билан етказишда оммавий ахборот воситалари ходимларининг хизмати беқиёсдир. Шу жумладан, Миллий гвардия ҳарбий хизматчилари ва ходимларининг юртимиз тинчлиги ва халқимиз фаровонлигини таъминлаш каби шарафли хизматларини жамоатчиликка етказиш борасида ҳам ОАВ ходимлари фидоийларча ва садоқат билан хизмат қилиб келмоқдалар.
Шу муносабат билан ҳамда 27 июнь – Матбуот ва оммавий ахборот воситалари ходимлари куни муносабати билан "Қўриқлаш" бош бошқармаси ва унинг ҳудудий бўлинмалари ходимлари бир гуруҳ ОАВ ходимлари, жумладан, журналистлар, муҳаррирлар, блогерлар, босма нашриёт ходимлари ҳамда жамият ривожига ўз ҳиссасини қўшаётган соҳанинг фидойиларини байрам билан муборакбод этишди.
Ватанимиз равнақи, халқимиз фаровонлиги, инсон манфаати йўлида жонкуярлик ва жонбозлик кўрсатиб, меҳнат қилаётган Сиз, азиз журналистлар, нашриёт ҳамда ахборот хизмати ходимларига улкан зафарлар тилаймиз.

The talent and work of media workers on the way to inform the citizens of our republic about a fair social policy and large-scale reforms carried out by our President are incomparable. In addition, media staff also actively inform our people about the honorable merits of military personnel and employees of the National Guard, about their hard and honorable work in the name of peace and tranquility in our country, the well-being of its inhabitants.
In this regard, as well as on the occasion of June 27 – the Day of Press and Media Workers, employees of the Main Directorate of "Protection" and its regional divisions congratulated a group of media workers, including journalists, editors, bloggers, print media workers, as well as all those who work in this field for the benefit of development and prosperity of the motherland.
We sincerely congratulate you, dedicated representatives of national journalism, who devoted your talent, skill and selfless work to serving the people. We wish you new achievements and creative growth in this field!