Юртбошимиз томонидан мамлакатимизда олиб борилаётган одилона ва халқпарвар сиёсатни кенг тарғиб этиш ва жамоатчиликка сифатли ва шаффофлик билан етказишда оммавий ахборот воситалари ходимларининг хизмати беқиёсдир. Шу жумладан, Миллий гвардия ҳарбий хизматчилари ва ходимларининг юртимиз тинчлиги ва халқимиз фаровонлигини таъминлаш каби шарафли хизматларини жамоатчиликка етказиш борасида ҳам ОАВ ходимлари фидоийларча ва садоқат билан хизмат қилиб келмоқдалар.
Шу муносабат билан ҳамда 27 июнь – Матбуот ва оммавий ахборот воситалари ходимлари куни муносабати билан "Қўриқлаш" бош бошқармаси ва унинг ҳудудий бўлинмалари ходимлари бир гуруҳ ОАВ ходимлари, жумладан, журналистлар, муҳаррирлар, блогерлар, босма нашриёт ходимлари ҳамда жамият ривожига ўз ҳиссасини қўшаётган соҳанинг фидойиларини байрам билан муборакбод этишди.
Ватанимиз равнақи, халқимиз фаровонлиги, инсон манфаати йўлида жонкуярлик ва жонбозлик кўрсатиб, меҳнат қилаётган Сиз, азиз журналистлар, нашриёт ҳамда ахборот хизмати ходимларига улкан зафарлар тилаймиз.

Сотрудники Национальной гвардии поздравили представителей СМИ
Несравним талант и труд работников средств массовой информации на пути информирования граждан нашей республики о справедливой социальной политике и масштабных реформах, проводимых нашим Президентом. Помимо этого сотрудники СМИ также активно извещают наш народ о почетных заслугах военнослужащих и сотрудников Национальной гвардии, об их нелегком и почетном труде во имя мира и спокойствия в нашей стране, благополучия ее жителей.
В связи с этим, а также по случаю 27 июня – Дня работников печати и средств массовой информации сотрудники Главного управления «Охраны» и его региональных подразделений поздравили группу работников СМИ, в том числе журналистов, редакторов, блогеров, работников печатных изданий, а также всех тех, кто трудится в этой сфере на благо развития и процветания родины.
Искренне поздравляем вас, преданных делу представителей национальной журналистики, посвятивших свой талант, мастерство и самоотверженный труд служению народу. Желаем новых достижений и творческого роста в этой сфере!