Ходимлар жаҳон операси дурдонасини томоша қилдилар
Тошкент шаҳар Қўриқлаш бошқармаси томонидан ходимларни маънавий-маърифий юксалтириш, уларни миллий ва жаҳон санъати намуналаридан баҳраманд этиш мақсадида Алишер Навоий номидаги Давлат академик Катта театрга ташриф уюштирилди.
Мазкур ташриф доирасида ходимлар жаҳон бастакорлик санъатининг ёрқин намояндаларидан бири, машҳур итальян композитори Жузеппе Вердининг “Травиата” номли операсини томоша қилдилар.
Ушбу опера санъат ихлосмандлари учун чинакам бадиий ҳодисадан баҳраманд бўлиб, унда классик мусиқанинг сеҳрли оҳанглари, маҳоратли ижрочиларнинг бадиий чиқишлари ва театр муҳитининг бетакрор гўзаллиги уйғунлашди. Тадбир иштирокчилари спектакль мобайнида чуқур эстетик завқ олдилар ва опера санъатининг нозик жиҳатлари билан яқиндан танишиш имконига эга бўлдилар.
Ташриф якунида ходимлар ушбу маданий тадбирни юқори баҳолаб, бундай ташаббусларнинг ходимлар маънавий дунёсини бойитиш, жамоада соғлом муҳит яратиш ва юксак маданиятни шакллантиришдаги аҳамиятини алоҳида таъкидладилар.

Сотрудники насладились шедевром мировой оперы
В целях духовно-нравственного и просветительского воспитания сотрудников Управления охраны города Ташкента, ознакомления их с образцами национального и мирового искусства организован визит в Государственный академический Большой театр имени Алишера Навои.
В рамках этого визита сотрудники имели возможность познакомиться с оперой «Травиата» — произведением одного из ярчайших представителей мировой композиторской школы, выдающегося итальянского композитора Джузеппе Верди.
Для всех ценителей искусства эта опера стала настоящим художественным событием, где органично переплелись чарующие мелодии классической музыки, талантливые выступления артистов и неповторимая атмосфера театрального действа. Участники мероприятия получили истинное эстетическое наслаждение, погружаясь в мир оперного искусства и открывая для себя его тонкости.
По итогам визита сотрудники выразили высокую оценку этому культурному событию, подчеркнув его значимость в обогащении духовного мира, создании благоприятной атмосферы в коллективе и формировании культурного уровня. Они отметили важность подобных инициатив, способствующих развитию культурного обмена и повышению общей образованности.