Қўриқлаш Департаменти ва унинг ҳудудий бўлинмалари томонидан навбатдаги тарғибот тадбирлари ўтказилди
Республикамиз бўйлаб Қўриқлаш Департаменти ва унинг ҳудудий бўлинмалари томонидан жиноятчилик ва ҳуқуқбузарликларнинг олдини олиш, фуқаролар ва тадбиркорлик субъектлари мол-мулкларининг хавфсизлигини таъминлашга қаратилган тарғибот-ташвиқот ишлари амалга оширилмоқда.
Куни кеча бу каби тадбирлар “Соғлом ва хавфсиз юрт” тамойили асосида ташкил этилиб, аҳоли ҳамда юридик шахслар билан очиқ мулоқотлар ўтказилди. Замонавий қўриқлаш ва сигнализация воситаларидан фойдаланишнинг афзалликлари, уларнинг хавфсизликни таъминлашдаги самарадорлиги юзасидан батафсил маълумотлар берилди. Шунингдек, Қўриқлаш хизмати фаолиятига жорий этилаётган янгиликлар, хизмат кўрсатиш жараёнларидаги қулайликлар ва техник янгиланишлар ҳақида ҳам кенг тушунтиришлар берилди.
Тадбирлар давомида ўз хонадони ёки тадбиркорлик объекти хавфсизлигини Қўриқлаш хизматига топширишни истаган фуқароларга ойлик тўлов миқдорлари, техник воситаларга хизмат кўрсатиш тартиби ва уланиш жараёни бўйича батафсил маълумотлар тақдим этилди.

Сотрудники Департамента охраны и его территориальных подразделений организовали очередные информационно-разъяснительные мероприятия
По всей республике Департаментом охраны и его территориальными подразделениями проводится масштабная информационно-разъяснительная работа, направленная на предотвращение преступности и правонарушений, а также на обеспечение безопасности имущества граждан и субъектов предпринимательства.
На днях подобные мероприятия были организованы по принципу «Здоровая и безопасная страна», в рамках которых состоялись открытые диалоги с населением и юридическими лицами. В ходе этих встреч была представлена подробная информация о преимуществах использования современных средств охраны и сигнализации, их эффективности в обеспечении безопасности.
Кроме того, были даны исчерпывающие разъяснения о нововведениях, внедряемых в деятельность Службы охраны, а также об удобствах в процессах обслуживания и технических обновлениях.
В рамках мероприятий гражданам, желающим сдать свою квартиру или иной объект под охрану, была предоставлена полная информация о размерах ежемесячной платы, порядке обслуживания технических средств и процессе подключения.