Қўриқлаш Департаменти ва унинг ҳудудий бўлинмалари томонидан навбатдаги тарғибот тадбирлари ўтказилди
Республикамиз бўйлаб Қўриқлаш Департаменти ва унинг ҳудудий бўлинмалари томонидан жиноятчилик ва ҳуқуқбузарликларнинг олдини олиш, фуқаролар ва тадбиркорлик субъектлари мол-мулкларининг хавфсизлигини таъминлашга қаратилган тарғибот-ташвиқот ишлари амалга оширилмоқда.
Куни кеча бу каби тадбирлар “Соғлом ва хавфсиз юрт” тамойили асосида ташкил этилиб, аҳоли ҳамда юридик шахслар билан очиқ мулоқотлар ўтказилди. Замонавий қўриқлаш ва сигнализация воситаларидан фойдаланишнинг афзалликлари, уларнинг хавфсизликни таъминлашдаги самарадорлиги юзасидан батафсил маълумотлар берилди. Шунингдек, Қўриқлаш хизмати фаолиятига жорий этилаётган янгиликлар, хизмат кўрсатиш жараёнларидаги қулайликлар ва техник янгиланишлар ҳақида ҳам кенг тушунтиришлар берилди.
Тадбирлар давомида ўз хонадони ёки тадбиркорлик объекти хавфсизлигини Қўриқлаш хизматига топширишни истаган фуқароларга ойлик тўлов миқдорлари, техник воситаларга хизмат кўрсатиш тартиби ва уланиш жараёни бўйича батафсил маълумотлар тақдим этилди.

Employees of the Department of Protection and its territorial divisions organized regular awareness-raising events
Throughout the republic, the Department of Protection and its territorial divisions are conducting large-scale information and explanatory work aimed at preventing crime and offenses, as well as ensuring the security of property of citizens and business entities.
Recently, such events were organized on the principle of "A healthy and safe country", within the framework of which open dialogues with the population and legal entities took place. During these meetings, detailed information was provided on the advantages of using modern security and alarm systems and their effectiveness in ensuring security.
In addition, comprehensive explanations were given about the innovations introduced into the activities of the Protection Service, as well as about the convenience of maintenance processes and technical updates.
As part of the events, citizens wishing to rent out their apartment or other object for protection were provided with full information about the monthly fee, the maintenance procedure for technical facilities and the connection process.