«АЖДОДЛАР ИЗИДАН» ИНТЕЛЛЕКТУАЛ ЎЙИНИНИНГ ҲУДУДИЙ БОСҚИЧИ БЎЛИБ ЎТДИ
Ўзбекистон ёшлар иттифоқи Самарқанд вилояти Кенгаши ҳамда ҳамкор ташкилотлар билан «Аждодлар изидан» интеллектуал ўйинининг ҳудудий босқичи бўлиб ўтди.
Танловда Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар, Мудофаа, Фавқулодда вазиятлар вазирликлари, Божхона қўмитаси, Миллий Гвардия ходимлари ва ДХХ Чегара қўшинлари ҳарбий хизматчилари иштирок этишди.
Ўйин буюк саркардаларимизнинг жанг санъати, жамият ва давлат ҳаётида амалга оширган ижтимоий-сиёсий, бадиий, иқтисодий ва ҳарбий ислоҳотлари тўғрисидаги 4 та китоб асосида савол-жавоб тариқасида бўлиб ўтади.
Мусобақа якунига кўра Самарқанд вилояти "Қўриқлаш" бошқармасининг “Амир Темур издошлари” жамоаси мусобақанинг энг фаол жамоаси деб топилди.
Ғолиблар диплом ва қимматбаҳо совғалар билан тақдирланди. Эндиликда жамоалар республика миқёсида вилоят шаънини ҳимоя қилади.

СОСТОЯЛСЯ РЕГИОНАЛЬНЫЙ ЭТАП ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНОЙ ИГРЫ «ПО СЛЕДАМ ПРЕДКОВ»
Самаркандский областной Совет Союза молодежи Узбекистана совместно с партнерскими организациями организовали региональный этап интеллектуальной игры «По следам предков».
В игре приняли участие военнослужащие и сотрудники министерств внутренних дел, обороны, чрезвычайных ситуаций, Таможенного комитета, Национальной гвардии и Пограничных войск СГБ Республики Узбекистан.
В ходе игры участники продемонстрировали свои знания, отвечая на вопросы о 4 книгах, посвященных социально-политическим, художественным, экономическим и военным реформам нашего великого полководца, а также об искусстве сражения, обществе и государственной жизни того времени.
По итогам состязаний, насыщенных напряженными и захватывающими моментами, команда Управления «Охраны» Самаркандской области признана самой активной.
Победители и призеры награждены дипломами и памятными подарками от организаторов. Победители прошли в республиканский этап.