«АЖДОДЛАР ИЗИДАН» ИНТЕЛЛЕКТУАЛ ЎЙИНИНИНГ ҲУДУДИЙ БОСҚИЧИ БЎЛИБ ЎТДИ
Ўзбекистон ёшлар иттифоқи Самарқанд вилояти Кенгаши ҳамда ҳамкор ташкилотлар билан «Аждодлар изидан» интеллектуал ўйинининг ҳудудий босқичи бўлиб ўтди.
Танловда Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар, Мудофаа, Фавқулодда вазиятлар вазирликлари, Божхона қўмитаси, Миллий Гвардия ходимлари ва ДХХ Чегара қўшинлари ҳарбий хизматчилари иштирок этишди.
Ўйин буюк саркардаларимизнинг жанг санъати, жамият ва давлат ҳаётида амалга оширган ижтимоий-сиёсий, бадиий, иқтисодий ва ҳарбий ислоҳотлари тўғрисидаги 4 та китоб асосида савол-жавоб тариқасида бўлиб ўтади.
Мусобақа якунига кўра Самарқанд вилояти "Қўриқлаш" бошқармасининг “Амир Темур издошлари” жамоаси мусобақанинг энг фаол жамоаси деб топилди.
Ғолиблар диплом ва қимматбаҳо совғалар билан тақдирланди. Эндиликда жамоалар республика миқёсида вилоят шаънини ҳимоя қилади.

THE REGIONAL STAGE OF THE INTELLECTUAL GAME "IN THE FOOTSTEPS OF THE ANCESTORS" TOOK PLACE
The Samarkand Regional Council of the Youth Union of Uzbekistan, together with partner organizations, organized the regional stage of the intellectual game "In the footsteps of the ancestors".
The game was attended by military personnel and employees of the Ministries of Internal Affairs, Defense, Emergency Situations, Customs Committee, National Guard and Border Troops of the State Security Service of the Republic of Uzbekistan.
During the game, the participants demonstrated their knowledge by answering questions about 4 books, devoted to the socio-political, artistic, economic and military reforms of our great commander, as well as about the art of battle, society and public life of that time.
According to the results of the competitions, full of intense and exciting moments, the team of the Directorate of "Protection" of Samarkand region was recognized as the most active.
The winners and prize-winners were awarded with diplomas and memorable gifts from the organizers. The winners advanced to the republican stage.