Идоравий қоровуллик бўлинмалари ишчи-хизматчиларининг хизмат фаолиятига доир билимларини мустаҳкамлаш мақсадида навбатдаги ўқув семинар бўлиб ўтди
Хоразм вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси масъул ходимлари иштирокида Қўшкўпир туманида жойлашган таълим муассасалари, давлат идоралари ва корхона ташкилотлардаги хизмат олиб бораётган идоравий қоровуллик бўлинмалари ишчи-хизматчилари билан учрашув ўтказилди.
Тадбир давомида тингловчиларга Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси, Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги, Мактабгача ва мактаб таълими вазирлигининг 2023 йил 11 апрель кунидаги қўшма қарорда белгилаб ўтилган талаблар етказилди.
Хусусан, қўриқланаётган объектларда содир этилиши мумкин бўлган фавқулодда ҳолатларда ҳаракатланиш тартиби ва шартларига доир қўшимча маълумотлар етказилиб, мазкур вазиятларда ички ишлар органлари ва қўриқлаш бўлимлари билан ҳамкорлик қилиш тартиби ҳақида батафсил маълумотлар берилди.

Another training seminar was held aimed at strengthening the knowledge of employees of departmental security units
Officials of the Directorate "Protection" of Khorezm region organized a training seminar in Koshkupir district for employees of departmental protection units serving in educational institutions, government departments and business organizations.
During the event, those gathered were informed about the essence and content, as well as the requirements specified in the joint resolution of the National Guard of the Republic of Uzbekistan, the Ministry of Higher Education, Science and Innovation and the Ministry of Preschool and School Education dated April 11, 2023.
In particular, detailed information is provided on actions in emergency situations that may arise at protected facilities, the procedure for interaction with internal affairs bodies and protection units.