Ходимларнинг диний фаолият билан боғлиқ билимларини мустаҳкамлаш мақсадида “Жаҳолатга қарши маърифат” мавзусида давра суҳбати ўтказилди
Миллий гвардия Хоразм вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси шахсий таркиби учун ташкил этилган давра суҳбати қимматли маълумотларга бой тарзда ўтди. Тадбирда ходимлар орасида маърифат ва таълимнинг аҳамияти, жамиятдаги ижтимоий-ахлоқий муаммоларга қарши курашиш йўллари муҳокама қилинди. Давра суҳбати жараёнида, маърузачилар ва мутахассислар таълим олишнинг муҳимлиги, ёшларнинг қалбида маънавий ва ахлоқий қадриятларни шакллантириш ҳамда уларни жаҳолат ва салбий таъсирлардан ҳимоя қилишга қаратилган замонавий усуллар ҳақида ўз қарашларини билдиришди.
Мазкур давра суҳбатида Урганч давлат университети профессор-ўқитувчилари ҳам ўз маърузалари билан иштирок этдилар. Улар ўз нутқларида жамиятда маънавий-ахлоқий муҳитни яхшилаш, ёшлар тарбиясидаги энг муҳим аспектлар ва маърифатли жамият барпо этиш учун керак бўлган қадамлар ҳақида гапирдилар.
Бу каби тадбирлар орқали ходимлар нафақат ўз касбий кўникмаларини мустаҳкамлайдилар, балки жамиятдаги ижтимоий ва маънавий муаммоларга фаол муносабатда бўлишга ўрганадилар.

Состоялся «круглый стол» на тему «Просвещение против невежества» с целью укрепления знаний сотрудников
На «круглом столе», организованном для личного состава Управления «Охраны» Национальной гвардии Хорезмской области, была обсуждена важность просвещения и образования, пути борьбы с социальными и нравственными проблемами в обществе. Кроме того, выступившие с речью высказали мнения о важности образования, формировании духовно-нравственных ценностей в сердцах молодежи, а также о современных методах, направленных на защиту от невежества и негативного влияния чуждый идеологий.
В мероприятии с докладами также выступили профессора и преподаватели Ургенчского государственного университета, которые рассказали об улучшении морально-нравственной среды в обществе, важнейших аспектах воспитания молодежи и мерах, необходимых для построения просвещенного общества.
Благодаря подобным мероприятиям сотрудники не только укрепляют свои профессиональные навыки, но и учатся активно реагировать на социальные и моральные проблемы общества.