«Рангларда акс этган Ватан байроғи» мавзусида расмлар танлови бўлиб ўтди
Миллий гвардия Самарқанд вилояти бўйича бошқармаси, вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси ҳамда вилоят Мактабгача ва мактаб таълими бошқармаси ҳамкорлигида Ўзбекистон Республикаси Давлат байроғи қабул қилинганлигининг 33 йиллиги муносабати билан «Рангларда акс этган Ватан байроғи» мавзусида расмлар танлови бўлиб ўтди.
Самарқанд вилояти «Баркамол авлод» болалар мактабида ташкил этилган ушбу тадбирда оилавий болалар уйи тарбияланувчилари, ҳарбий хизматчи ва ходимларнинг фарзандлари ҳамда ўқувчи ёшлар иштирок этдилар.
Тадбир ёшларни ватанга бўлган муҳаббат ва садоқат руҳида тарбиялаш, шунингдек, уларни миллий қадриятларга ҳурмат ва эътибор билан ёндашишга ундаш мақсадида ўтказилди. Танловда иштирок этган барча болалар ва ёшлар ўз ишларини юқори даражада тақдим этишди ва Ўзбекистон Республикасининг Давлат байроғи ҳақидаги билимларини янада чуқурлаштирдилар.
Танловнинг якунида ғолиб иштирокчилар ташкилотчилар томонидан дипломлар ва эсдалик совғалари билан тақдирланди.

Состоялся конкурс рисунков на тему «Флаг Родины в сиянии красок».
По случаю 33-й годовщины принятия Государственного флага Республики Узбекистан Управление Национальной гвардии по Самаркандской области и Управление «Охрана» совместно с областным Управлением дошкольного и школьного образования организовали конкурс рисунков на тему «Флаг Родины в сиянии красок».
В мероприятии, проведенном в детской школе «Баркамол авлод» Самаркандской области, приняли участие воспитанники семейных детских домов, дети военнослужащих и сотрудников, а также школьники.
Основная цель конкурса – воспитания молодежи в духе любви и верности Родине, уважения к национальным ценностям. Отрадно, что участники не только представили яркие и интересные работы, но и углубили свои знания о Государственном флаге Республики Узбекистан.