«Рангларда акс этган Ватан байроғи» мавзусида расмлар танлови бўлиб ўтди
Миллий гвардия Самарқанд вилояти бўйича бошқармаси, вилоят "Қўриқлаш" бошқармаси ҳамда вилоят Мактабгача ва мактаб таълими бошқармаси ҳамкорлигида Ўзбекистон Республикаси Давлат байроғи қабул қилинганлигининг 33 йиллиги муносабати билан «Рангларда акс этган Ватан байроғи» мавзусида расмлар танлови бўлиб ўтди.
Самарқанд вилояти «Баркамол авлод» болалар мактабида ташкил этилган ушбу тадбирда оилавий болалар уйи тарбияланувчилари, ҳарбий хизматчи ва ходимларнинг фарзандлари ҳамда ўқувчи ёшлар иштирок этдилар.
Тадбир ёшларни ватанга бўлган муҳаббат ва садоқат руҳида тарбиялаш, шунингдек, уларни миллий қадриятларга ҳурмат ва эътибор билан ёндашишга ундаш мақсадида ўтказилди. Танловда иштирок этган барча болалар ва ёшлар ўз ишларини юқори даражада тақдим этишди ва Ўзбекистон Республикасининг Давлат байроғи ҳақидаги билимларини янада чуқурлаштирдилар.
Танловнинг якунида ғолиб иштирокчилар ташкилотчилар томонидан дипломлар ва эсдалик совғалари билан тақдирланди.

A drawing contest was held on the theme "The Flag of the Motherland in a blaze of colors".
On the occasion of the 33rd anniversary of the adoption of the National Flag of the Republic of Uzbekistan, the National Guard Department for Samarkand region and the Directorate of Protection, together with the regional Department of Preschool and school Education, organized a drawing contest on the theme "The Flag of the Motherland in a blaze of colors."
The event held at the Barkamol Avlod childrenʼs school of Samarkand region, so pupils of family orphanages, children of military personnel and employees, as well as pupils took part.
The main goal of the competition is to educate young people in the spirit of love and loyalty to the Motherland, respect for national values. It is gratifying that the participants not only presented bright and interesting works, but also deepened their knowledge about the National Flag of the Republic of Uzbekistan.
At the end of the competition, the organizers awarded the winners with diplomas and memorable gifts.