Ходимлар томонидан йўл қўйилган қонун бузилиши ва коррупция ҳолатлари, ижрочилик интизомидаги камчиликлар муҳокама этилди
Жиззах вилояти Қўриқлаш бошқармасида шаҳар-туман Қўриқлаш бўлимлари ходимлари иштирокида навбатдаги учрашув бўлиб ўтди. Унда масъуллар томонидан йил бошидан ходимлар томонидан йўл қўйилган қонун бузилиши ва коррупция ҳолатлари, ижрочилик интизомидаги камчиликлар алоҳида таъкидланиб ўтилди.
Мазкур тадбирда иштирокчиларга қонунчиликдаги янгиликлар ҳамда норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар билан ишлаш тартиби тўғрисида маълумотлар берилди. Шунингдек, ўтган давр мобайнида тизимда ижрочилик ва хизмат интизоми бузилиш ҳолатлари аниқ мисоллар билан келтириб ўтилди ва булар учун жавобгарлик асосларига ҳам алоҳида тўхталиб ўтилди.
Бундан ташқари раҳбарият томонидан белгиланган вазифалар устидан қатъий назорат ўрнатилганлиги борасида эслатиб ўтилиб, жорий йил давомида амалга оширилиш лозим бўлган устувор вазифалар белгиланиб олинди. Йиғилиш якунида иштирокчилар ўзларини қизиқтирган саволларига раҳбарлар томонидан жавоб олишди.

Состоялось заседание по вопросам поддержания служебной дисциплины в Управлении охраны Джизакской области
В Управлении охраны Джизакской области состоялось очередное заседание с участием сотрудников городских и районных подразделений. На встрече были детально рассмотрены случаи нарушения законодательства и факты коррупции, выявленные среди сотрудников с начала текущего года, а также проанализированы проблемы в сфере исполнительской дисциплины.
В ходе мероприятия участники получили актуальную информацию о последних изменениях в законодательстве и особенностях работы с нормативно-правовыми актами. Были детально разобраны конкретные примеры нарушений служебной дисциплины, имевших место в системе за отчётный период, с подробным разъяснением мер ответственности за подобные проступки.
Особое внимание было уделено вопросам усиления контроля за исполнением поручений руководства. Участники совещания также обсудили приоритетные задачи на текущий год. В завершение встречи сотрудники смогли получить ответы на интересующие их вопросы.