ҚОНУНЧИЛИК ВА ХИЗМАТ ИНТИЗОМИНИ МУСТАҲКАМЛАШ ҲАМДА ЙЎЛ-ТРАНСПОРТ ҲОДИСАЛАРИНИНГ ОЛДИНИ ОЛИШГА ҚАРАТИЛГАН ВИДЕОСЕЛЕКТОР ЙИҒИЛИШИ БЎЛИБ ЎТДИ
Шахсий таркиб ўртасида хизмат интизоми ва қонунчиликни мустаҳкамлаш, қонун бузилиши ҳолатларига нисбатан бефарқ муносабатда бўлмаслик, турли хил кўнгилсиз ҳолатлар содир этилишининг олдини олиш борасидаги ишлар юзасидан Наманган вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ҳамда шаҳар-туман "Қўриқлаш" бўлимлари ходимлари иштирокида видеоселектор тарзида профилактик тадбир ташкил этилди.
Тадбирда Наманган вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси раҳбарияти, Шахсий хавфсизлик бўлими ҳамда вилоят ИИБ Йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси масъул ходимлари иштирок этиб, унда қонунчилик интизоми бузилишига йўл қўймаслик борасида амалга оширилаётган тарғибот ишлар, тегишли чора-тадбирлар тўғрисида сўз юритилди. Шунингдек, суҳбат давомида йўл-транспорт ҳодисалари ҳамда қонун бузилиши ҳолатларини олдини олиш – ҳар бир ходимнинг вазифаси эканлиги алоҳида таъкидланди.
Маърузачилар томонидан йўл ҳаракати қоидаларига сўнгги киритилган ўзгартириш ва қўшимчалар, ҳаракат давомида асосий эътибор қаратилиши лозим бўлган жиҳатлар, йўл-транспорт ҳодисаларига сабабчи ҳолатлар ва уларни олдини олиш борасида белгиланган тезликни меъёридан оширмаслик, спиртли ичимлик истеъмол қилган холда ҳамда техник носоз транспорт воситаларини бошқармаслик, ҳушёрликни таъминлаш борасида тегишли тушунтириш ишлари олиб борилди.

A VIDEO CONFERENCE SESSION WAS HELD ON ENSURING THE RULE OF LAW AND MAINTAINING OFFICIAL DISCIPLINE, AS WELL AS PREVENTING ROAD ACCIDENTS
In order to maintain official discipline and strengthen the rule of law, as well as to prevent various accidents, a preventive event was organized in the format of a video selector with the participation of employees of the Directorate of "Protection" of Namangan region and city-district departments of "Protection".
The deputy heads of the Directorate of "Protection" of Namangan region, the head of the Department of Personal Safety and responsible employees of the Department of Traffic Safety of the region took part. The speakers spoke about the ongoing awareness-raising and preventive measures dedicated to the above-mentioned goals. It was also stressed during the discussions that every employee should remain vigilant, invest every effort to prevent traffic accidents and violations of the rule of law.
During the event, the speakers familiarized the audience with the latest changes and additions to the traffic regulations, aspects that should be paid attention to when driving vehicles, and also talked about the causes of road accidents. In addition, the need for strict compliance with the established speed limit and maintaining vigilance on the roads was emphasized. Examples of accidents as a result of driving vehicles with technical malfunctions, as well as under the influence of alcohol, are given.