МИНИ-ФУТБОЛ БЎЙИЧА БОШҚАРМА БОШЛИҒИ КУБОГИ МУСОБАҚАСИ БЎЛИБ ЎТДИ
Ёшларнинг спортга бўлган қизиқишларини янада ошириш ҳамда бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш мақсадида Миллий гвардия ходимлари томонидан тизимли ишлар амалга оширилмоқда. Хусусан, куни кеча умумий ўрта таълим мактаблари ўқувчилари ўртасида спортнинг мини-футбол тури бўйича Миллий гвардия Навоий вилояти бўйича бошқармаси бошлиғи кубоги мусобақасининг вилоят босқичи ўтказилди.
Мусобақада туман босқичида ғолиб бўлган жамоалар иштирок этиб, ғолиблик учун кураш олиб бордилар. Қизғин ва муросасиз баҳсларининг якуний натижаларга кўра 3 ўринни Нурота туманидаги 27 сонли мактаб, 2 ўринни Навоий шаҳридаги 8 сонли мактаб ва фахрли 1 ўринни Кармана туманидаги 10 сонли мактаб жамоалари қўлга киритди. Ғолиблар диплом, медал, кубок ҳамда қимматбаҳо совғалар билан тақдирланишди.

СОСТОЯЛОСЬ СОРЕВНОВАНИЕ ПО МИНИ-ФУТБОЛУ НА КУБОК НАЧАЛЬНИКА УПРАВЛЕНИЯ
Сотрудники Национальной гвардии проводят планомерную работу по дальнейшему повышению интереса молодежи к спорту и организации содержательного досуга. В частности, на днях состоялся областной этап соревнования по мини-футболу на Кубок начальника Управления Национальной гвардии по Навоийской области среди учащихся общеобразовательных школ.
Участие приняли команды, одержавшие победу в районных этапах. Стоит особо отметить рвение игроков к победе. По итогам зрелищной и напряженной игры 3-е место завоевала команда школы № 27 Нуратинского района, 2-е место – школы № 8 города Навои, почетное 1-е место – школы № 10 Карманинского района. Победителям и призерам вручены дипломы, медали, кубки и ценные подарки.