“Конституция – халқчил давлат, барқарор тараққиёт ва фаровон ҳаёт асоси” мавзусида маънавий-маърифий тадбир ташкил этилди
Фарғона вилояти "Қўриқлаш" бошқармасида Фарғона ҳарбий прокуратураси ҳамда вилоят маъмурий суди билан ҳамкорликда 8 декабрь – Конституция қабул қилинган кун муносабати билан “Конституция – халқчил давлат, барқарор тараққиёт ва фаровон ҳаёт асоси” мавзусида давра суҳбати бўлиб ўтди.
Тадбирда сўзга чиққанлар томонидан 32 йил аввал қабул қилинган тарихий ҳужжатнинг янги таҳририни етказишда халқимиз сиёсий-ҳуқуқий тафаккурининг юксак намунаси ҳисобланишини алоҳида тушунтирилди.
Ўзбекистон Республикаси Конституцияси тинч ва осойишта, фаровон ҳаётнинг қонуний кафолати бўлиб келаётганлигига, асосий қонунимиз бозор муносабатларига асосланган демократик, ҳуқуқий, ижтимоий ва дунёвий давлат бўлиб шаклланишида, кучли фуқаролик жамиятни барпо этиш борасида мустаҳкам пойдевор бўлиб хизмат қилаётганлиги алоҳида таъкидланди. Шунингдек, тадбирда Конституциямизга киритилган ўзгартиришлар, асосий моддалар ва нормалар ҳақида маълумот бердилар.
Қизғин савол жавобларга бой ўтган давра суҳбати давомида иштирокчилари ўзларини қизиқтирган барча саволларга керакли жавоблар олдилар.

A spiritual-educational event was held on the theme “Constitution – is the basis of democratic state, sustainable development and prosperous life”
On the occasion of December 8 – Constitution Day of the Republic of Uzbekistan, the round table on the theme “Constitution – the basis of democratic state, sustainable development and prosperous life” was held in Directorate of “Protection” of Fergana region together with Fergana Military Prosecutorʼs Office and regional administrative court.
Speakers at the event said that the new edition of the historical document adopted 32 years ago is considered a high example of political and legal thinking of our people.
In addition, they emphasized that the Constitution of the Republic of Uzbekistan is a legal guarantee of peaceful and prosperous life, serves as a solid foundation for the formation of a democratic, legal, social and secular state based on market relations. After that they informed the participants about the changes in the Constitution, main articles and norms.