“ЗАКОВАТ” ИНТЕЛЛЕКТУАЛ ЎЙИНЛАРИ ЎТКАЗИЛДИ
Куни кеча Фарғона политехника институтида вилоят Ёшлар иттифоқи кенгаши томонидан “Заковат” интеллектуал ўйинлари ўтказилди. Унда Фарғона вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси, Минтақавий ўқув маркази, Ички ишлар, Божхона, Фавқулодда вазиятлар бошқармаларининг ҳарбий хизматчи ва ходимлари, фахрийлар ва талабалардан иборат 9 та жамоа иштирок этишди.
Тадбир аввалида сўзга чиққанлар томонидан иштирокчиларга омад тиланди. Шундан сўнг ўйинларга старт берилди. 2 раунддан иборат бўлган ўйин давомида 10 тадан жами 20 та савол ўртага ташланди. Тадбирдаги барча жамоа вакиллари мазкур мусобақадан ўзлари учун улкан тажриба тўплашди. Соғлом рақобат ва дўстона руҳда ўтган “Заковат” турнири якуний натижаларига кўра учинчи ўринни Божхона қўмитаси жамоаси, иккинчи ўринни эса "Қўриқлаш" бошқармаси жамоаси эгаллаган бўлса, биринчи ўрин Ички ишлар бошқармаси жамоасига насиб қилди. Барча иштирокчиларга ташкилотчиларнинг диплом ва эсдалик совғалари топширилди.

INTELLECTUAL GAMES "ZAKOVAT" WERE HELD
The other day, the intellectual games "Zakovat", organized by the regional Council of the Youth Union, took place at the Ferghana Polytechnic Institute. 9 teams from among the military personnel and employees of the Directorate of "Protection" of Ferghana region, the regional training center, the departments of internal affairs, customs, emergency situations, as well as veterans and students took part in the competitions.
The speakers at the beginning of the event wished the participants good luck. After that, the games were launched. A total of 20 questions were asked during the game, which consisted of 2 rounds. It is safe to say that absolutely everyone who participated gained a lot of experience and consolidated their knowledge.
According to the results of the intellectual games "Zakovat", held in the spirit of healthy competition and friendly atmosphere, the team of the Customs Committee took the third place, the team of the Directorate of "Protection" took the second place, and the Directorate of Internal Affairs team took the first place. The winners and prize-winners were awarded with diplomas and memorable gifts from the organizers.