“Оила – ходим – раҳбар самимий мулоқот ойлиги” доирасида учрашув ўтказилди
Тошкент шаҳар Қўриқлаш бошқармаси шахсий таркиби ва уларнинг ота-оналари иштирокида “Оила – ходим – раҳбар самимий мулоқот ойлиги” доирасида бир қатор учрашувлар режалаштирилган бўлиб, шуларнинг бири Мирзо Улуғбек тумани Қўриқлаш бўлими шахсий таркиби билан ўтказилди.
Учрашув давомида оиланинг ходим ҳаётидаги ўрни ва хизмат фаолиятига кўрсатадиган таъсири ҳақида очиқ мулоқотлар ўтказилди. Хусусан, оиладаги ижобий муҳит, ота-оналарнинг фарзандлари фаолиятига бўлган эътибори ва қўллаб-қувватлови хизмат самарадорлигини оширишда муҳим омил экани таъкидланди.
Тадбирда хизматда фидойилик кўрсатиб, ижобий фазилатлари билан бошқаларга ўрнак бўлаётган бир гуруҳ ходимларнинг ота-оналарига бошқарма номидан ташаккурномалар ҳамда эсдалик совғалари топширилди. Бу ҳолат ота-оналарда фахр ва ғурур ҳиссини уйғотди.
Шунингдек, тадбир якунида ота-оналарда фарзандларининг кундалик хизмат фаолияти қандай тартибда ташкиллаштирилгани ҳақида тўлиқ тасаввур ҳосил қилишлари учун махсус кўргазмалар ташкил этилди.
Мазкур учрашув хизмат ва оила ўртасидаги мустаҳкам алоқаларни ривожлантириш, ходимларнинг маънавий рағбатини ошириш ҳамда самимий мулоқот муҳитини шакллантиришда муҳим қадам бўлди.

A meeting was held within the framework of the "Family — employee — head" month
Within the framework of the "Family — employee — head" month, a number of meetings are planned with the personnel of the Directorate of Protection of Tashkent city and their parents. One of these meetings was held with the participation of employees of the Department of Protection of Mirzo-Ulugbek district.
During the meeting, an open dialogue took place about the role of the family in the employeeʼs life and its impact on professional activity. In particular, it was noted that a favorable family atmosphere, the attention and support of parents to the activities of their children are important factors contributing to improving the efficiency of the service.
At the event, on behalf of the department, letters of thanks and memorable gifts were presented to the parents of a group of employees who showed dedication in their service and set an example for others with their positive qualities. This situation caused the parents to feel proud and honored.
Also, at the end of the event, special exhibitions were organized so that parents could get a complete picture of how their childrenʼs daily work activities are organized.
This meeting was an important step in developing strong ties between the service and the family, increasing the moral motivation of employees and creating an atmosphere of sincere communication. She emphasized the importance of family values and their impact on the professional activities of employees.