“Оила – ходим – раҳбар самимий мулоқот ойлиги” доирасида учрашув ўтказилди
Тошкент шаҳар Қўриқлаш бошқармаси шахсий таркиби ва уларнинг ота-оналари иштирокида “Оила – ходим – раҳбар самимий мулоқот ойлиги” доирасида бир қатор учрашувлар режалаштирилган бўлиб, шуларнинг бири Мирзо Улуғбек тумани Қўриқлаш бўлими шахсий таркиби билан ўтказилди.
Учрашув давомида оиланинг ходим ҳаётидаги ўрни ва хизмат фаолиятига кўрсатадиган таъсири ҳақида очиқ мулоқотлар ўтказилди. Хусусан, оиладаги ижобий муҳит, ота-оналарнинг фарзандлари фаолиятига бўлган эътибори ва қўллаб-қувватлови хизмат самарадорлигини оширишда муҳим омил экани таъкидланди.
Тадбирда хизматда фидойилик кўрсатиб, ижобий фазилатлари билан бошқаларга ўрнак бўлаётган бир гуруҳ ходимларнинг ота-оналарига бошқарма номидан ташаккурномалар ҳамда эсдалик совғалари топширилди. Бу ҳолат ота-оналарда фахр ва ғурур ҳиссини уйғотди.
Шунингдек, тадбир якунида ота-оналарда фарзандларининг кундалик хизмат фаолияти қандай тартибда ташкиллаштирилгани ҳақида тўлиқ тасаввур ҳосил қилишлари учун махсус кўргазмалар ташкил этилди.
Мазкур учрашув хизмат ва оила ўртасидаги мустаҳкам алоқаларни ривожлантириш, ходимларнинг маънавий рағбатини ошириш ҳамда самимий мулоқот муҳитини шакллантиришда муҳим қадам бўлди.

Состоялась встреча в рамках месячника «Семья — сотрудник — руководитель»
В рамках месячника «Семья — сотрудник — руководитель» запланирован ряд встреч с личным составом Управления охраны города Ташкента и их родителями. Одна из таких встреч прошла с участием сотрудников Отдела охраны Мирзо-Улугбекского района.
В ходе встречи состоялся открытый диалог о роли семьи в жизни сотрудника и её влиянии на служебную деятельность. В частности, было отмечено, что благоприятная атмосфера в семье, внимание и поддержка родителей к деятельности своих детей — важные факторы, способствующие повышению эффективности службы.
На мероприятии от имени управления родителям группы сотрудников, проявивших самоотверженность в службе и являющихся примером для других своими положительными качествами, были вручены благодарственные письма и памятные подарки. Эта ситуация вызвала у родителей чувство гордости и чести.
Также в завершение мероприятия были организованы специальные выставки, чтобы родители могли получить полное представление о том, как организована повседневная служебная деятельность их детей.
Эта встреча стала важным шагом в развитии прочных связей между службой и семьёй, повышении морального стимулирования сотрудников и формировании атмосферы искреннего общения. Она подчеркнула значимость семейных ценностей и их влияние на профессиональную деятельность сотрудников.