Самарқанд шаҳар, Жомбой ҳамда Булунғур тумани Қўриқлаш бўлимларида хизмат олиб бораётган ходимлар ва уларнинг ота-оналари иштирокида учрашув ташкил этилди
Самарқанд шаҳар, Жомбой ҳамда Булунғур тумани Қўриқлаш бўлимларида хизмат олиб бораётган ходимлар ва уларнинг ота-оналари билан вилоят Қўриқлаш бошқармаси, Булунғур туман ИИБ раҳбарияти ҳамда ШХБ масъуллари иштирокида учрашув ташкил этилди.
Тадбирда сўз олганлар томонидан учрашувдан кўзланган мақсад – жамоадаги ўзаро ишонч ва ҳамкорлик муҳитини мустаҳкамлаш, ота-оналарни фарзандлари хизмат олиб бораётган тизим фаолияти ва фарзандларининг меҳнат жараёни билан яқиндан таништириб, ота-оналарга ташкилотнинг умумий фаолияти, келгусидаги режалар ва ходимлар учун яратилаётган шарт-шароитлар ҳақида маълумот берилди.
Шунингдек, ота-оналар ўз фикр ва таклифларини билдириш имкониятига эга бўлдилар. Мазкур учрашувда ота-оналарга, фарзандлари томонидан хизмат ваколатларини суиистеъмол қилмасликлари, коррупция ва тамагирликка йўл қўймаслик, хизмат интизоми ва қонунчиликка риоя қилишларини доимий равишида тушунтиришлари тавсия этилди ҳамда хизматдан салбий сабабларга кўра бўшатилган ходимлар ҳаётига асосланган ҳолда тасвирга олинган “Ўзим айбдор” номли фильм намойиш этилди.
Учрашув сўнгида ўз хизмат вазифаларини виждонан бажараётган жонкуяр ходимларнинг ота-оналарига миннатдорчилик билдирилди. Мазкур учрашув самимий ва илиқ муҳитда ўтди ҳамда барча иштирокчиларда илиқ таассурот қолдирди.

A meeting was held with employees of the departments of protection of Samarkand city, Jambai and Bulungur districts, as well as with their parents
Recently, with the participation of the leadership of the Directorate of Protection of Samarkand region, representatives of the Department of Internal Security and Law Enforcement agencies, a meeting was held with employees of the security departments of Samarkand city, Jambai and Bulungur districts, as well as their parents.
Speakers at the event noted that the purpose of the meeting is to strengthen the atmosphere of mutual trust and cooperation in the team, to familiarize parents with the activities of the system in which their children work, as well as with the specifics of their work process. In addition, the parents were informed about the activities of the organization as a whole, plans for the future and the conditions created for employees.
Parents were also given the opportunity to express their opinions and suggestions. During the meeting, parents were advised to constantly explain to their children about the inadmissibility of abuse of office, corruption and extortion, the need to observe official discipline and legality. In addition, a film called "Iʼm to blame" was shown, based on real events from the lives of employees who were dismissed from the service for negative reasons.
At the end of the meeting, they expressed gratitude to the parents of the dedicated employees who faithfully performed their official duties. The meeting was held in a sincere and warm atmosphere and left all participants with positive emotions.