ХОДИМЛАР ҲАМДА УЛАРНИНГ ОИЛА АЪЗОЛАРИ БИЛАН УЧРАШУВ ЎТКАЗИЛДИ
Тизимда хизмат қилаётган ходимларнинг турли хил ноқонуний ишларга аралашиб қолмаслиги, хизмат интизомини мустаҳкамлаш, таваккалчиликка асосланган ўйинларнинг қурбонига айланиб қолмасликлари учун жойларда тарғибот-ташвиқот ишлари амалга оширилмоқда.
Ана шундай тарғибот тадбирларидан бири Навоий вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари билан ўтказилди. Хусусан, "Қўриқлаш" бошқармаси раҳбарияти ҳамда шахсий хавфсизлик бўлими масъуллари иштирокида ходимлар ва уларнинг оила аъзолари билан учрашув ўтказилди. Мазкур учрашув давомида сўзга чиққанлар томонидан ота-оналарга юқоридаги салбий иллатларни олдини олиш бўйича зарур тавсиялар берилди.
Тадбир якунида эса йиғилганлар эътиборига республикамизда бўлиб ўтган ҳолатларга бағишланган видеоролик намойиш этилди.

A MEETING WAS HELD WITH EMPLOYEES AND THEIR FAMILIES
The Main Directorate of "Protection" and its regional divisions regularly hold events aimed at suppressing cases of organizing and participating in gambling among the personnel, combating corruption, and maintaining official discipline.
A striking example of this is a meeting organized in the Directorate of "Protection" of the National Guard of Navoi region with the participation of employees and their families. During the meeting, the management of the Directorate of "Protection" and employees of the Department of own security made a speech and talked about the work carried out to prevent the above-mentioned cases and their negative consequences.
At the end of the event, a video clip dedicated to measures of responsibility for violations of the rule of law and official discipline was presented to the audience.