ХОДИМЛАР ҲАМДА УЛАРНИНГ ОИЛА АЪЗОЛАРИ БИЛАН УЧРАШУВ ЎТКАЗИЛДИ
Тизимда хизмат қилаётган ходимларнинг турли хил ноқонуний ишларга аралашиб қолмаслиги, хизмат интизомини мустаҳкамлаш, таваккалчиликка асосланган ўйинларнинг қурбонига айланиб қолмасликлари учун жойларда тарғибот-ташвиқот ишлари амалга оширилмоқда.
Ана шундай тарғибот тадбирларидан бири Навоий вилояти "Қўриқлаш" бошқармаси ходимлари билан ўтказилди. Хусусан, "Қўриқлаш" бошқармаси раҳбарияти ҳамда шахсий хавфсизлик бўлими масъуллари иштирокида ходимлар ва уларнинг оила аъзолари билан учрашув ўтказилди. Мазкур учрашув давомида сўзга чиққанлар томонидан ота-оналарга юқоридаги салбий иллатларни олдини олиш бўйича зарур тавсиялар берилди.
Тадбир якунида эса йиғилганлар эътиборига республикамизда бўлиб ўтган ҳолатларга бағишланган видеоролик намойиш этилди.

СОСТОЯЛАСЬ ВСТРЕЧА С СОТРУДНИКАМИ И ИХ СЕМЬЯМИ
В Главном управлении «Охраны» и его региональных подразделений регулярно проводятся мероприятия, нацеленные на пресечение среди личного состава случаев организации и участия в азартных играх, противодействие коррупции, поддержание служебной дисциплины.
Ярким тому примером является встреча, организованная в Управлении «Охраны» Национальной гвардии Навоийской области с участием сотрудников и их семей. В ходе встречи руководство Управления «Охраны» и сотрудники отдела собственной безопасности выступили с речью и рассказали о работе, проводимой с целью пресечения вышеуказанных случаев и их негативных последствий.
В завершение мероприятия вниманию собравшихся презентовали видеоролик, посвященный мерам ответственности за нарушение законности и служебной дисциплины.