"Оила – ходим – раҳбар" мавзусида ходимларнинг оила аъзолари билан учрашув ташкил этилди
Қорақалпоғистон Республикаси Қўриқлаш бошқармаси ташаббуси билан шахсий таркиб орасида коррупция, ҳуқуқбузарликларнинг олдини олиш, хизмат интизомини мустаҳкамлаш, оила мустаҳкамлигини таъминлаш мақсадида "Оила – ходим – раҳбар" мавзусида ходимларнинг оила аъзолари билан учрашув ташкил этилди.
Мазкур учрашувда масъуллар ва Шахсий хавфсизлик бўлими томонидан бугунги кунда ходимлар орасида хизмат интизом ва ҳар қандай салбий ҳолатларнинг олдини олиш билан боғлиқ масалалар юзасидан олиб борилаётган ишлар ва уларнинг самараси, шунингдек, содир этилаётган ҳаракатларнинг келиб чиқиш сабабларини ўрганиш юзасидан маълумотлар бериб ўтилди.
Келгусида шахсий таркибнинг хавфсизлигини таъминлаш мақсадида ҳамкорликда ишлашни йўлга қўйиш ва Ватан тинчлиги ва осойишталигини сақлашда хизмат қилаётган ҳамкасбларимизга амалий ёрдамлар кўрсатиш зарурлиги тўғрисида тадбир мобайнида тушунтиришлар бериб ўтилди.
Тадбирда сафдошларига ўрнак бўлиб келаётган кўплаб ходимларнинг ота-оналарига бошқарма раҳбарияти томонидан ташаккурномалар ҳам берилди.

A meeting was held with the families of the employees under the slogan "Family — employee — manager"
A meeting with the families of employees under the motto "Family — employee — leader" was held in the Directorate of Protection of the Republic of Karakalpakstan. This event was aimed at preventing corruption and offenses among the military personnel, strengthening official discipline and ensuring family well-being.
Representatives of the management and employees of the Internal Security Department spoke in detail about the ongoing work to maintain official discipline, prevent negative situations and analyze their causes. Special attention was paid to the effectiveness of the measures taken.
During the meeting, explanations were given about the importance of cooperation between all participants in the process to ensure the safety of employees and provide practical support to those who guard peace and tranquility in the country.
At the end of the event, letters of thanks from the management of the department were presented to the parents of employees who serve as an example for their colleagues in their professional activities.