"Оила – ходим – раҳбар" мавзусида ходимларнинг оила аъзолари билан учрашув ташкил этилди
Қорақалпоғистон Республикаси Қўриқлаш бошқармаси ташаббуси билан шахсий таркиб орасида коррупция, ҳуқуқбузарликларнинг олдини олиш, хизмат интизомини мустаҳкамлаш, оила мустаҳкамлигини таъминлаш мақсадида "Оила – ходим – раҳбар" мавзусида ходимларнинг оила аъзолари билан учрашув ташкил этилди.
Мазкур учрашувда масъуллар ва Шахсий хавфсизлик бўлими томонидан бугунги кунда ходимлар орасида хизмат интизом ва ҳар қандай салбий ҳолатларнинг олдини олиш билан боғлиқ масалалар юзасидан олиб борилаётган ишлар ва уларнинг самараси, шунингдек, содир этилаётган ҳаракатларнинг келиб чиқиш сабабларини ўрганиш юзасидан маълумотлар бериб ўтилди.
Келгусида шахсий таркибнинг хавфсизлигини таъминлаш мақсадида ҳамкорликда ишлашни йўлга қўйиш ва Ватан тинчлиги ва осойишталигини сақлашда хизмат қилаётган ҳамкасбларимизга амалий ёрдамлар кўрсатиш зарурлиги тўғрисида тадбир мобайнида тушунтиришлар бериб ўтилди.
Тадбирда сафдошларига ўрнак бўлиб келаётган кўплаб ходимларнинг ота-оналарига бошқарма раҳбарияти томонидан ташаккурномалар ҳам берилди.

Состоялась встреча с семьями сотрудников под лозунгом «Семья — сотрудник — руководитель»
В Управлении охраны Республики Каракалпакстан состоялась встреча с семьями сотрудников под девизом «Семья — сотрудник — руководитель». Мероприятие было направлено на предотвращение коррупции и правонарушений среди личного состава, укрепление служебной дисциплины и обеспечение семейного благополучия.
Представители руководства и сотрудники Отдела собственной безопасности подробно рассказали о текущей работе по поддержанию служебной дисциплины, предотвращению негативных ситуаций и анализу их причин. Особое внимание было уделено эффективности принимаемых мер.
В рамках встречи были даны разъяснения о важности сотрудничества между всеми участниками процесса для обеспечения безопасности сотрудников и оказания практической поддержки тем, кто стоит на страже мира и спокойствия в стране.
По итогам мероприятия благодарственные письма от руководства управления были вручены родителям сотрудников, которые служат примером для своих коллег в профессиональной деятельности.