ЁШЛАР ОЙЛИГИ ДОИРАСИДА РАҲБАР ВА ЁШЛАР УЧРАШУВИ
Ёшлар ойлиги доирасида ўсиб келаётган ёш авлодни ватанпарварлик рухида тарбиялаш, ўғил-қизларнинг бўш вақтларини мазмунли ўтказиш мақсадида Миллий гвардия Наманган вилояти бўйича бошқармаси томонидан "Ватаннинг содиқ ёшлари" ўқув йиғинига жалб қилинган ёшлар иштирокида "Раҳбар ва ёшлар" учрашуви ўтказилди.
Миллий гвардия раҳбарияти, Ўзбекистон Республикаси Ёшлар иттифоқи Наманган вилояти кенгаши, Жамоат хавфсизлиги университет ўқитувчилари ҳамда вилоят ҳарбий прокуратураси ходимлари иштирокида бўлиб ўтган тадбирда юртимизда ёшларга қаратилаётган эътибор, уларнинг илм олиши, касб-ҳунар ўрганиши учун яратилган шароитлар, истеъдод ва иқтидорларини юзага чиқаришга қаратилган тадбирлар хусусида сўз борди. Шу билан бирга ёшлар билан боғлиқ жиноят ва ҳуқуқбузарликларнинг барвақт олдини олиш, ўғил-қизларнинг бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш, ишсиз ёшларнинг бандлигини таъминлаш борасида фикр-мулоҳазалар билдирилди. Иштирокчиларнинг мурожаат ва таклифлари тингланиб, барча кўтарилган масалаларни жойида ҳал этишга эътибор қаратилди.
Шунингдек, учрашув давомида ватанпарварлик тадбири ҳам ташкил этилиб, унда Миллий гвардия ҳарбий хизматчилари ва ходимлари томонидан кўргазмали чиқишлар намойиш этилди. Иштирокчилар махсус техника ва жиҳозлар билан яқиндан танишдилар, ўзларини қизиқтирган саволларига мутахассислардан батафсил жавоб ва тушунчалар олдилар.

THE MEETING OF THE HEAD WITH THE YOUTH TOOK PLACE
In order to educate the younger generation in the spirit of patriotism and spend their free time usefully, as well as on the occasion of Youth Month, the National Guard Department for Namangan region organized a meeting "Head and youth".
The speakers spoke about the attention of young people in our country, about the conditions created for obtaining high-quality education, as well as about events aimed at professional training and the disclosure of talents and abilities of the younger generation. Along with this, issues of early prevention of crimes and offenses among young people, spending free time of boys and girls with benefits, and employment of unemployed youth were discussed. The proposals of the participants of the meeting were considered.
A military-patriotic event was also organized within the framework of the meeting. The children were particularly impressed by the exhibition of equipment and special equipment, as well as demonstration performances by National Guard officers. At the end of the event, the guys received detailed answers to all their questions.